"Укрзалізниця" може зникнути

"Укрзалізниця" може припинити своє існування до 2025 року, якщо проблема зношеності локомотивів і вагонів не буде вирішена у найближчий час. Про це заявив колишній заступник міністра інфраструктури України, аналітик "Українського інституту майбутнього" Володимир Шульмейстер.

 

За його словами, "Укрзалізниця" потребує великих інвестицій. Якщо нічого не робити, то вона швидко зноситься.

 

"Укрзалізниця" останні 15 років амортизує те, що дісталося від СРСР. Колосальний знос рухомого складу – 90-95%. Заміщення дуже слабке. За минулий рік 20 вагонів оновили. На фоні тисячі вагонів, які потребують того, щоб бути оновленими, це сльози. Це стосується і локомотивів. До 2023 року треба оновити або замінити 2 тис. локомотивів. Поки "Укрзалізниця" не може впоратися", – розповів експерт.

 

Колишній посадовець зазначив, що сьогодні "Укрзалізниця" перевозить 70% усіх вантажів і 50% пасажирів в Україні. Він наголошує, що в Уряді недооцінюють проблему на залізниці.

 

"Укрзалізниця" могла б стати флагманом економіки України. Всього три проекти необхідно реалізувати всередині УЗ – електрифікація всіх шляхів (сьогодні тільки 52% шляхів електрифіковано). Друге – будівництво швидкісної пасажирської дороги по Україні, як в Європі. Третє – оновлення рухомого складу. Ми підрахували, що якби ці три проекти були реалізовані, зростання ВВП склав би щорічно 10%. Сьогодні ми ледь животіємо на рівні 2-3%", – сказав Шульмейстер.

 

Єдиним способов залучення інвестицій експерт вважає збільшення присутності приватного бізнесу на залізниці.

Оцініть статтю: 
0
Знайшли помилку в тексті? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter


ЧОЛОВІЧИЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖІНОЧИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВИНИ ВІД ПОРТАЛУ ГОНЕВА.НЕТ


НОВИНИ СВІТУ КІНО