Експерти назвали головні загрози чесних виборів

"Одна з головних загроз — поширення неправдивої інформації, зокрема користувачами соцмереж, — сказав у коментарі газеті Експрес Ігор Попов, екс-голова Комітету виборців України. — Багато інформаційного сміття звідти осідає у головах людей, і це впливатиме на результат голосування.

 

Ще одна загроза — прямий підкуп виборців. Розчарування у політиках і низький рівень доходів населення збільшує цільову групу осіб, готових до продажу голосів. На президентських виборах прямий підкуп навряд чи надто вплине на результат. Але от під час парламентських, зокрема в мажоритарних округах, деякі кандидати можуть зробити ставки саме на підкуп".

 

"Підкуповуватимуть не лише електорат, а й виборчі комісії, засоби масової інформації, — додав Руслан Бортник, директор Українського інституту аналізу і менеджменту політики. — Чим? Гречкою, грошима, привабливими пропозиціями".

 

— Які ще бачите загрози?

 

І. Попов: — Втручання з боку РФ. Є багато відомостей, що саме російські кібервійська та ферми ботів втручалися у вибори в Німеччині, США та інших країнах. Головним методом було поширення фейкової інформації та зіштовхування між собою виборців, які підтримували різних кандидатів.

 

Р. Бортник: — Зовнішнє втручання — не лише з боку Росії, а й з боку Заходу, який хоче зберегти контроль над Україною, — буде різноманітним: як через засоби масової інформації, так і через інформаційні технології. Україна перетвориться на таке собі поле електорального бою між Російською федерацією та західним світом.

 

Є також загроза радикалізації виборчого процесу, впливу на вибори радикально патріотичних та антипатріотичних груп: батальйонів, охоронних агентств, спілок учасників АТО, які нині дуже різні — багато силових груп прикриваються такими назвами.

Оцініть статтю: 
0
Знайшли помилку в тексті? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter


ЧОЛОВІЧИЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖІНОЧИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВИНИ ВІД ПОРТАЛУ ГОНЕВА.НЕТ


НОВИНИ СВІТУ КІНО