Після томосу: відомий священик розповів, що буде з Московським патріархатом

Після створення в Україні єдиної помісної церкви предстоятель Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП) Онуфрій втратить статус митрополита Київського.

 

Про це заявив військовий капелан, священик Української греко-католицької церкви Микола Мединський.

 

За його словами, УПЦ МП втратить статус Української православної церкви, про що раніше заявляв Вселенський патріарх Варфоломій.

 

“Після цього вони (УПЦ МП, – ред.) повинні взяти справжню, притаманну їм назву, заявити, хто вони є насправді – Російська православна церква в Україні. Це безбільне вирішення питання”, – зазначив Мединський.

 

Він додав, що є і оптимальне рішення – це заборона діяльності будь-яких організацій, що мають відношення до країни-агресора.

 

“Ми оголосили воєнний стан, отже, повинні бути розірвані торговельні й дипломатичні зв’язки, транспортне сполучення з Росією. Звичайно, і церковні зв’язки, тому що зараз СБУ (Служба безпеки України, – ред.) виявляє чимало прикладів розпалювання міжконфесійної ворожнечі з боку московської церкви”, – підкреслив Мединський.

 

Також капелан пригадав скандал навколо Благовіщенської церкви в Коломиї, яку в 1990 році передали церковній громаді УПЦ МП, а в 2018 році повернули греко-католикам. У храмі МП при вході висіла табличка, як правильно сповідатися, там перераховувалися гріхи. Серед найтяжчих гріхів – спільна молитва з представниками іншої конфесії.

 

“А спільна молитва може бути, наприклад, на похоронах сусіда, на хрестинах родича. На думку МП, це є тяжким гріхом, що тягне за собою відлучення від церкви. Це і є пряме розпалювання міжконфесійної ворожнечі. Слава Богу, все більше відповідні органи цікавляться їх діяльністю, все більше злочинів розкривається – хто, прикриваючись сутаною, рясою, розпалює ворожнечу і сприяє ворогові під час війни”, – підсумував він.

Оцініть статтю: 
0
Знайшли помилку в тексті? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter


ЧОЛОВІЧИЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖІНОЧИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВИНИ ВІД ПОРТАЛУ ГОНЕВА.НЕТ


НОВИНИ СВІТУ КІНО