ВСЕЛЕНСЬКИЙ ПАТРІАРХ ВАРФОЛОМІЙ РОЗПОВІВ, ЧОМУ УКРАЇНІ ДАЮТЬ АВТОКЕФАЛІЮ

 

Вселенський патріарх Варфоломій оприлюднив звернення до українців напередодні 85-ої річниці Голодомору. У ньому він зокрема розповів, чому Україні дають автокефалію.

 

"Неприпустимим є те, що Вселенський Престол - який згідно Святих Канонів відповідає за єдність та стабільність Православ'я - залишався б байдужим, коли Православні люди, такі, як Український народ страждають та шукають вирішення церковних проблем, які мучать їх протягом століть" - зазначає Вселенський патріарх у зверненні, розміщеному на сайті УПЦ США.

 

"Ми втручаємося тому, що це є наш обов'язок", - наголосив він. Він наголосив, що таке рішення ухвалили заради істини та традицій Церкви, захисту канонічного порядку та ідентичності православ'я, "а не для себе і не для демонстрування світової сили чи влади". "Тому, так само, як і ми надали автокефалію всім помісним Церквам, Священний Синод вирішив надати автокефалію багатостраждальній Православній Церкві в Україні, щоб вона, також приєдналася до повноти Православ'я в єдності та внутрішньому мирі", - зазначено у зверненні Варфоломія.

 

Голодомор як "найбільш насильницька трагедія" У зверненні Варфоломій також зазначив, що Константинопольська церква, щороку у молитві згадує жертв Голодомору 1932-1933 років. "Ця трагедія говорить сама за себе, серед інших жорстоких вчинків проти людства та Божого творіння, здійснених у двадцятому столітті, як найбільш насильницька трагедія в історія досі відома", - йдеться у зверненні Варфоломія. "Коли ми пам'ятаємо минуле і вчимося з такої трагедії, ми повинні рухатися вперед у майбутнє із співчуттям та прощенням", - зазначено у зверненні.

Оцініть статтю: 
Знайшли помилку в тексті? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter


ЧОЛОВІЧИЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖІНОЧИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВИНИ ВІД ПОРТАЛУ ГОНЕВА.НЕТ


НОВИНИ СВІТУ КІНО