Назвали велику помилку українців

В Україні досі не довели злочини комунізму на рівні трибуналу. Це є великою помилкою суспільства і влади, вважає директор Харківської правозахисної групи, учасник ініціативної групи "Першого грудня" Євген Захаров.

 

"На превеликий жаль, у законі прибрали норму про переслідування колишніх КДБістів у люстраційному порядку. Цим влада зробила помилку. Так само, як було помилкою виключити тих людей, які очолювали Компартію за радянських часів. Сьогодні їх притягнути до відповідальності не має можливості.

 

В Україні, як і решті країн колишнього СРСР, окрім Балтії, не відбулося жодного судового процесу, де були би доведені злочину комунізму і засуджені. Це велика хиба нашого суспільства і дуже обтяжує наш поступ. А зараз це зробити ще важче, бо багатьох тих, кого вважаємо злочинцями, вже немає вживих.

 

Тим не менше багато чого б можна було зробити, бодай у межах спеціального трибуналу, який можна було би заснувати із відповідним уставом. І розглянути питання — задокументовано все дуже добре. Для цього потрібна політична і громадська воля людей. Поки, далі розмов справа не йде", - зауважив правозахисник.

 

"Архіви насправді відкриті. І будь-то, хто хоче отримати дані, може це зробити. Насправді не видно достатньо активності українців. Це не Німеччина, де 7 мільйонів людей, передивилися свої власні досьє. У нас такого немає зовсім", - сказав Євген Захаров.

Оцініть статтю: 
0
Знайшли помилку в тексті? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter


ЧОЛОВІЧИЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖІНОЧИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВИНИ ВІД ПОРТАЛУ ГОНЕВА.НЕТ


НОВИНИ СВІТУ КІНО