Історик розповів, чому сто років тому Україні не дали Томос

Україна 300 років була підпорядкована Москві Сто років тому Україна зверталася до Вселенського патріархату з проханням надати автокефалію церкві. Але дві причини – відсутність патріарха та нестабільна політична ситуація - стали на заваді цьому процесу.

 

Про це розповів історик, асоційований експерт Інституту світової політики Ярослав Коцюба під час прес-конференції в прес-центрі «Главком». Україна 300 років була підпорядкована Москві. «Лише у кінці 19 століття почали виникати поняття православних церков на національній основі – сербська, грецька і так далі. Ці процеси були болючими. Україна тривалий час підпадала повністю під юрисдикцію Москви.

 

Тільки в 1917 році  після розпаду Російської імперії виник Радянський Союз, і почалися визвольні змагання на колишніх територіях Росії. У 1918 році радянська влада позбавила російську православну церкву будь-яких привілеїв, забравши в неї майно і позбавивши права на ведення церковного шлюбу», - розповідає Коцюба.

 

Історик зауважує, що у 1918 році тодішні урядовці Директорії зверталися до Константинополя з проханням надати автокефалію українській церкві.

 

«У 1918 році тодішні урядовці зверталися до Константинополя з проханням, щоб Україні було надано автокефалію. Тобто ще сто років назад Україна звернулася. Але тоді була складна ситуація в самому Константинополі. Там помер патріарх, нікого ще не обрали. І для України в той час також була складна ситуація. Коли Директорія зверталася до Вселенського патріархату надати автокефалію, то одна з тих умов, яка до речі є і сьогодні, була чітко озвучена,  що в Україні складна політична ситуація, ненадійна. Україна не може гарантувати збереження своєї держави», - сказав Коцюба. 

Оцініть статтю: 
0
Знайшли помилку в тексті? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter


ЧОЛОВІЧИЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖІНОЧИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВИНИ ВІД ПОРТАЛУ ГОНЕВА.НЕТ


НОВИНИ СВІТУ КІНО