закрыть окно

Подписывайтесь и оставайтесь в курсе всех новостей!

Подпишитесь на новости
Ваш e-mail:

Російський опозиціонер розповів, чим вразили його українці

Патріотизм і спроможність українського суспільства до дій у критичний час забезпечили Україну потужною армією та змінили життя в країні.

Про це розповів доктор політичних наук, російський біженець в Україні Михайло Савва.

"У перші дні після приїзду в Київ я навіть записував свої враження. По-перше - дуже багато державної символіки. Не офіціозної, а такої, яку люди використовують, бо вважають за потрібне. Скажімо, пофарбували міст через ставок у кольори національного прапору. Або повісили флаг на балконі чи на даху будівлі. Чи візерунок вишиванки прикріпили на автівці. Цього було дуже багато, і це було незвичайно.

Незвичайною була і двомовність Києва. На мій погляд, це чудово. Чим більшою кількістю мов вільно володіє місто, тим краще я можу його охарактеризувати. У Києві українська та російська мова гарно сусідять одна з одною. Це те, чого в містах Росії немає, там, як правило, говорять однією мовою", - розповів російський опозиціонер.

Втім ознаки економічних труднощів ще помітні в повсякденному житті України, визнає Савва.

"У перші дні в Києві я звернув увагу на величезну кількість ломбардів. І це є відображенням економічної ситуації. Одна з неприхованих ознак бідності. Згодом, коли я більше дізнався про життя тут, мене також вразили низькі зарплатні бюджетників".

Однак події останніх років демонструють, що українське суспільство має колосальний потенціал.

"Коли за рік народ розібрав армію своєї країни по гвинтиках і потім зібрав заново у дієвий механізм - це вражає. Ніде не бачив такого сплеску патріотичної активності у формі добровольчих батальйонів. Такого не бувало.

Це була відповідь українського суспільства, яке на певний час замінило собою армію. Адже армія всі 23 роки незалежності була формальністю. Ніби має бути, тому вона існувала, але була ні на що не здатна. Тепер ті ж самі люди, плюс люди, які приєдналися за останні два роки, зробили її сучасною армію, яку варто побоюватися", - розповів російський біженець в Україні.

Унаслідок Революції гідності в Україні змінилися відносини між людиною та владою, зазначає він.

"Влада в Україні розуміє, що перебуває під контролем суспільства. Чиновник знає, що рано чи пізно його запитають, чому він поводився погано. І йому доведеться відповідати", - зазначив Савва.

Оцените статью: 
Нашли опечатку в тексте? Выделите текст и нажмите Ctrl+Enter


загрузка...Оставьте свой комментарий:влажность:

давление:

ветер:


Актуальное видео
Армія України: Воля або смерть

загрузка...