Політолог вивів «формулу порятунку» України

Українці повинні навчитися шукати компроміси, щоб отримати більше і краще.

 

Про це у Facebook пише український політолог і директор Центру політичного аналізу «Стратагема» Юрій Романенко.

 

«У 2014 році українці голосували за «договорняк», тому що інакше ми б вже перекинулися. Коли маса неорганізована через нездатність різних соціальних груп домовитися між собою з приводу своїх базових інтересів, то вона стає об’єктом управління тих, хто здатний домовлятися між собою. В нашому випадку, це олігархи і зовнішні гравці. Проте, навіть і такий «договорняк» краще руїн, тому що він відкриває шанси для іншого більш вигідного «договорняка».

 

Проблема нашої нації в тому, що ми воліли руйнувати те, що маємо, замість того, щоб шукати компроміси, щоб отримати більше і краще. І поки ми не навчимося знаходити компроміси, ми будемо обирати кращих з гірших, які будуть вести нас до чергової Руїни.

 

Це не заперечує того, що є сили з якими компроміси неможливі, але якщо ви неорганізовані, руйнуючи будь-поганий «договорняк», ви відкриваєте шлях до війни всіх проти всіх, в якому перемагають «погані організовані сили». Найчастіше, зовнішні. Точніше кажучи, як каже наша історія, завжди зовнішні.

 

Поки ця проста істина не буде звучати на всіх уроках з історії України, ми будемо ходити по колу з лампою Діогена і шукати добрих, прекрасних супер-волонтерів, які ось-ось врятують неньку.

 

Між тим, формула порятунку проста – через огидний «договорняк» до поганого, через нього до кращого, через кращого до оптимального. Де на кожному черговому повороті за рамки «договорняка» виносяться найбільш деструктивні елементи, що руйнують стійкість держави та соціальні зв’язки», – пише Романенко. 

Оцініть статтю: 
Знайшли помилку в тексті? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter


ЧОЛОВІЧИЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖІНОЧИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВИНИ ВІД ПОРТАЛУ ГОНЕВА.НЕТ


НОВИНИ СВІТУ КІНО