Олігархи не святі, але вони потрібні країні, – Катеринчук

Олігархам потрібні свої фракції у Верховній Раді, оскільки їхній бізнес дуже залежить від можливості залазити в бюджет. Адже навіть у них 50 – 60 відсотків прибутку становлять тіньові доходи. До того ж, наявність політичного впливу забезпечує їм конкуренцію між собою.

Таку думку висловив народний депутат України Микола Катеринчук.

«Саме через політику олігархи можуть отримувати більший вплив на ті чи інші сегменти бізнесу. До прикладу, у Ахметова це енергетична сфера, у Фірташа – газ і азотні добрива. Вони загнали десь далеко малий приватний бізнес, розділили сегменти економічного зростання і направили собі в кишені доходи. Фракції їм потрібні для того, щоб гарантовано конкурувати між собою. Бо, якщо, скажімо, у Ахметова є своя політсила, то досить швидко вона зʼявиться і в Коломойського. Якщо ти олігарх, то не зможеш конкурувати з іншими по доступу до ресурсів, коли в тебе не буде владних повноважень, фракцій, впливів, голосів, міністрів, президентів», – вважає Катеринчук.

На думку нардепа, одним із найпродуктивніших олігархів є Тарута. Однак свій іспит як голова Донецької ОДА він провалив.

«Він такий більш промисловий. Я б не сказав, що він вдавиться за останню копійку чи поступатиметься своїми принципами. Хоча й там теж все не просто. Він пробував себе у ролі губернатора і там величезною ціною утримувався якийсь баланс. Була абсолютно небезпечна, вибухова ситуація», – розповів Катеринчук

Що ж до Коломойського, то він, на думку нардепа, радше боротиметься за свої активи, ніж за принципи чи державу.

«Коломойський битиметься на смерть за свої активи. І це не битва за країну чи якусь ідею – це боротьба за своє майно, яке сьогодні частково під загрозою знищення. Його активи в Україні, тому коли були важкі часи, він бився за Україну, адже розумів, що втратить все разом з усіма. Тому, я думаю, він піде до кінця», – наголосив Катеринчук.

Та як би там не було, завдання держави полягає у тому, щоб створити умови, при яких бізнесмени хотіли б залишитись в країні, адже вони створюють робочі місця та наповнюють економіку держави.

«Потрібно зробити все можливе, щоб і коломойські, і ахметови, і будь-яий інший бізнесмен залишалися в державі, а не казали: «Віддайте моє і я втечу звідси». Це ж робочі місця. Я не казатиму, що вони святі. Якщо проаналізувати будь-якого бізнесмена із мільйоном доларів, стане зрозуміло, що він його не на городі знайшов. Але мені здається, якщо посадити будь-кого з олігархів, ніхто не скаже, що хоче тут залишитись», – зазначив Микола Катеринчук.

Оцініть статтю: 
Знайшли помилку в тексті? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter


ЧОЛОВІЧИЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖІНОЧИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВИНИ ВІД ПОРТАЛУ ГОНЕВА.НЕТ


НОВИНИ СВІТУ КІНО