"В Україні Майдан ніхто не міг передбачити"

Російський поет Аркадій Штипель розповів, що у Росії побільшало демонстрацій на підтримку України. 20 вересня у Москві готується хода за ротацію влади у Кремлі.

"Я родом з Дніпропетровська. До Донецька колись заїжджав два рази – місто мені сподобалося. Тепер по скайпу спілкуюся з друзями дитинства. Зрозумів, що у всього Дніпропетровська проукраїнська позиція. Мій шкільний товариш Вітя каже: "Я бачу телевізор, а потім бачу, що робиться за вікном. То кому ж я буду вірити?" До влади у Донецьку прийшла гопота. Вони би не змогли цього зробити, якби не було військової підтримки Росії".

Коли почалися українські події, в Росії пішли розмежування серед інтелігенції, каже Штипель.

"З деким я навіть не вітаюся. Та у людей все більше з'являється супротивний імунітет проти російської пропаганди. Мені не подобається, що робить наша влада. Здається, що режим Путіна тримається міцно і надовго. Але біоценози змінюються у природі. Біоценоз міцний, стоїть-стоїть-стоїть, там накопичуються якісь зміни. Зміна відбувається швидко і несподівано. У математиці є теж теорія катастроф. Система стабільна, але доходить до якоїсь точки – зривається. Так і тут. Не могли передбачити рушіння Радянського Союзу. Майдан теж ніхто не міг передбачити. У нас теж щось схоже назріває. Санкції Європи набагато серйозніші, ніж здається на перший погляд. Люди їх відчуваються на власній шкірі – ціни виросли, заробітки змаліли. До санкцій додалися ціни на нафту. Тут акумулятивний ефект, який до чогось призведе", - каже Штипель.

Аркадій Штипель приїхав до Львова на 22-й книжковий "Форум видавців".

Оцініть статтю: 
0
Знайшли помилку в тексті? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter


ЧОЛОВІЧИЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖІНОЧИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВИНИ ВІД ПОРТАЛУ ГОНЕВА.НЕТ


НОВИНИ СВІТУ КІНО