7 порад, як суттєво заощадити на опаленні будинку

Урядовці неодноразово попереджували українців через засоби масової інформації, що протягом 2015 року прийдеться «затягнути паски». Експерти прогнозують на поточний рік економічну кризу, підвищення цін на всі види товарів та послуг. Звісно, що в першу чергу зростатиме вартість  комунальних послуг.  

Пересічному українцю варто замислитись над будь-якими заходами економії.  В зимовий період найбільш витратним для сімейного бюджету є опалення. Саме тому ми вирішили запропонувати до уваги наших читачів низку порад, яким чином можливо заощадити на опаленні будинку.

 

Порада перша.  Встановити систему з вітрогенератора або сонячної батареї. Така система, встановлена на ділянці, дозволить повністю або частково переключитися на автономне постачання і самостійно забезпечувати потреби в електроенергії і теплі. 

 

Порада друга.  «Закутати» будинок в теплоізоляційні матеріали. Застосовуючи високоякісні матеріали для комплексної ізоляції стін, покрівлі, підлоги, стелі, горища, підвалу та фундаменту, усуваючи в конструкціях місточки холоду і утеплюючи вікна та двері, тепловтрати можна знизити більше ніж на 50%, а загальне енергоспоживання - на 25%. Використання ефективного теплозахисту дозволить скоротити річне споживання енергії з 250-350 до 100-150 кВт/год на квадратний метр житлової площі.

 

Порада третя. Встановити тепловий насос. Такий агрегат забирає низькотемпературне тепло підземного джерела, щоб віддати його опалювальній системі будинку. Годиться і грунт, і підземні води, проте температура цього джерела ніколи не повинна опускатися нижче 1 С°. Все, що тепліше цієї позначки, підходить, щоб тепловий насос отримав його теплову енергію, підсилив і змусив працювати на обігрів будинку. Завдяки цьому пристрою до 75% енергії, необхідної для опалення будинку та нагрівання води, може дати природа.

 

Порада четверта.  Встановити систему повітряного опалення. У ній повітря нагрівається всередині повітроводу і дозволяє задавати свою температуру для кожної кімнати в будинку.

 

Порада п’ята. Установити програматори температури. Ці прилади одночасно стежать за комфортною температурою в будинку і знижують витрату електроенергії практично в два рази. Принцип їх дії - в раціональному споживанні енергії в різні проміжки часу: коли ви вдома, опалення підтримує потрібну температуру, коли ви пішли - програмований контролер знижує температуру в приміщенні до мінімально комфортної.

 

Порада шоста. Наклеїти тепловідбивну плівку на вікна. Це оптично прозорий матеріал зі спеціальним багатошаровим покриттям, який встановлюється на внутрішню поверхню вікна. Плівка пропускає 80% видимого світла, а всередину приміщення відбиває близько 90% теплового випромінювання, що зберігає тепло в приміщенні взимку і прохолоду влітку.

 

Нарешті, остання, сьома порада. Дуже проста. Засобом теплозбереження можуть бути… звичайні дерева. Якщо посадити їх навколо будинку, то вони  допоможуть захистити ваше помешкання від холодного вітру і зберегти в ньому тепло. Висаджувати дерева потрібно на такій відстані від стін, яка мінімум в два рази перевищує висоту дорослих рослин. Зрозуміло, що коли зима вже йде повною ходою, скористатися цією порадою неможливо. Але з настанням весни висадка дерев навколо будинку може бути не тільки корисним з точки зору теплозбереження під час зими,  а також корисною для здоров’я та засобом проведення вільного часу.  

 

Джерело: EcoTown

Оцініть статтю: 
Знайшли помилку в тексті? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter


ЧОЛОВІЧИЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖІНОЧИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВИНИ ВІД ПОРТАЛУ ГОНЕВА.НЕТ


НОВИНИ СВІТУ КІНО