Економіка > Зношені долари і євро: як і кому їх можна здати

Зношені долари і євро: як і кому їх можна здати


10 вересня, 08:41.

Українські банки відмовляються приймати у людей зношені та пошкоджені іноземні банкноти.

 

Нацбанк повідомив про це у внутрішньому документі (№50-0006 / 6961) банкам і підкреслив, що мова йде не про поодинокі випадки, а про "численні скарги". Тому і зажадав від підопічних вжити заходів: перестати відмовляти людям і почати правильно обробляти старі долари і євро.

 

До речі, в НБУ зробили догану не тільки банкам, але і небанківським фінустановам. Тобто і фінансовим компаніям (з виносними обмінниками) в тому числі: видачею їм ліцензій і регулюванням діяльності з недавніх пір займається Нацбанк, тому може робити зауваження. Регулятор зажадав від фінансистів бездоганного виконання його постанов і положень.

 

Вони прописують ситуацію зі зношеними та пошкодженими іноземними банкнотами (для інвалюти є спеціальні правила, які відрізняються від гривневих).

 

Фінустанова зобов'язана зробити три речі, коли особа принесла в банк чи небанківський обмінник закордонну банкноту, щоб здати:

 

     

Однак не кожна пошкоджена іноземна купюра може бути автоматично відсіяна банком і прийматися тільки на інкасо. Щоб банки не зловживали своїми правами, НБУ в телеграмі №50-0006 / 6961 чітко перерахував ознаки, за якими фінустанови зобов'язані приймати банкноти, які не є зношеними.

 

Ознаки ці такі:

 

 

Цее все вважається незначними ушкодженнями, з якими банки зобов'язані проводити валютообмін.

Нацбанк показав кілька прикладів валютних купюр, які точно віднесуть до старих / зношених і на обмін яких доведеться довго чекати.

 

Звичайно, люди не люблять здавати банкноти на інкасо з двох причин:

 

 

Треба сказати фінансисти теж не люблять возитися з пошкодженими іноземними банкнотами. Тому між ними і клієнтами і виникають конфлікти, коли людям терміново потрібні гроші. Однак, як чітко заявив Нацбанк у вищезгаданому документі, людям не можуть безпідставно відмовляти в валютообмінних (якщо купюри не фальшиві).

 

"Безпосередньо вивезенням старої валюти займаються лише кілька банків в Україні. Для них послуга ще якось може бути рентабельною коштом обсягу. Але для тих фінустанов, які не мають прямих кореспондентських відносин з іноземними банками, це вкрай громіздка і часто збиткова процедура. Потрібно якось акумулювати таку готівку, оформити документи, відвезти уповноваженому банку. А потім чекати, коли той виконає свою частину роботи, яка має на увазі фізичний вивіз банкнот в Європу. Особливо складна ситуація з небанківськими обмінниками", - пояснив всі процедурні нюанси радник голови правління Кредитвест банку Василь Невмержицький.


Повернутися назад