Економіка > ''Газпром'' припинив продавати газ в Європу, дізнавшись негативне рішення суду

''Газпром'' припинив продавати газ в Європу, дізнавшись негативне рішення суду


31 серпня, 20:03.

Російський газовий монополіст припинив продавати до Європейського Союзу газ на 2022 рік за посередництвом своєї електронної платформи ETP, пише видання «Rzeczpospollita», посилаючись на інформацію агентства «Bloomberg».

 

Офіційні дані ЕТМ «Газпром експорту» свідчать, що останній контракт на перший квартал 2022 року було продано 23 серпня. Далі – 24 і 26 серпня – продавалися тільки контракти на 2023 рік.

 

Торгова політика «Газпрому» змінилася буквально через годину після рішення суду в Дюссельдорфі.

 

Зокрема Вищий Окружний суд у Дюссельдорфі 25 серпня прийняв рішення, що газогін «Північний потік 2» у подальшому повинен підлягати законодавству Єврооюзу.

 

Ринок зареагував на кроки «Газпрому» стрибком цін газу, які почали падати минулого тижня, після зустрічі у Москві канцлера Німеччини Ангели Меркель та президента Росії Владіміра Путіна.

 

«З $510 за тисячу кубометрів у понеділок, вже у четвер ціни підскочили до $560, – пише газета, – у п’ятницю, 27 серпня, ставка за тисячу кубометрів була рекордною – $584,25».

 

Нагадаємо, рішення німецького суду означає, що прокладений попри санкції США на дні Балтійського моря газогін може залишитися наполовину порожнім. Надходження з цього проєкту, котрий коштував 10 мільярдів євро, бууть наполовину менші, ніж передбачалося раніше.

 

Від початку року газ у Європейському Союзі подорожчав на 193%, зокрема – на 30% від кінця липня, коли «Газпром» тричі обмежив постачання до Німеччини газогоном Ямал-Європа через Польщу. Після зустрічі з Владіміром Путіном Анґела Меркель закликала звільнити лідера російської опозиції Олексія Навального, а також застерегла, що ЄС готовий ввести проти Росії санкції за використання газу як політичної та економічної зброї.


Повернутися назад