Економіка > Україна закупить понад сотню французьких електровозів

Україна закупить понад сотню французьких електровозів


3 липня, 15:43.

Україна закупить понад сотню французьких електровозів

Парламент ратифікував угоду між урядами України та Франції про постачання в Україну 130 вантажних локомотивів французької компанії Alstom.
          

Сума контракту становить 882,5 млн євро, повідомляє прес-служба Мінінфраструктури.

 

В рамках угоди Укрзалізниця отримає 80 двосистемних і 50 односистемних локомотивів. Контракт передбачає 35% локалізацію виробництва в Україні. 85% контракту буде фінансуватися за рахунок кредитів французької сторони. Вони розраховані на 10 років з пільговим періодом без виплат на три роки.

 

«Для основної локалізації розглядаються підприємства Дніпропетровської та Дніпропетровської областей. Загалом до проекту будуть залучені десятки українських підприємств з різних регіонів. А вже в найпершому локомотиві Alston буде встановлено українське обладнання. Проект передбачає створення 7000 нових робочих місць!».

 

У Мінінфраструктури додали, що зараз парк електровозів становить лише 60% від потреби. Закупівля двосистемних локомотивів пов’язана з тим, що мережа УЗ має різні системи електричного струму. Ця проблема змушує УЗ міняти локомотиви по всьому маршруту. Двосистемні локомотиви цю проблему вирішують.


Повернутися назад