Економіка > В Кабміні хочуть підвищити деякі податки для українців

В Кабміні хочуть підвищити деякі податки для українців


2 липня, 07:48.

В першому читанні Верховна Рада вже підтримала урядовий проєкт №5600 в якому говориться про підвищення деяких податків та рентних ставок. 

 

Голосували за це народні обранці у четвер 1 липня. "За" проголосувало 264 депутати з 226 необхідних. 

 

Закон вносить зміни в Податковий кодекс у частині ставок оподаткування, які визначено в абсолютних значеннях, з урахуванням індексів споживчих цін, індексів цін виробників промислової продукції з акцизного податку, екологічного податку і рентної плати.

 

"З 2019 року ставки податків не переглядалися, а ставки акцизного податку на алкогольні напої не переглядалися з 2017 року", - йдеться в пояснювальній записці.

 

Передбачено збільшити ренту на видобуток залізної руди. Так розраховують отримати додатковий ресурс для бюджету обсягом 3 млрд грн. Якщо парламент прийме закон, компанії галузі платитимуть ренту не від собівартості, а від ринкової ціни. Водночас буде застосовуватися ціна на руду з великим вмістом заліза - 62%.
 
Запропоновано встановити таку градацію розміру рентної плати:
 
Планують також ввести акцизний податок на продаж електроенергії з відновлюваних джерел енергетики.
 
Заплановано скасувати пільги зі сплати земельного податку для підприємств гірничовидобувної галузі. Йдеться, зокрема, про компанії, які видобувають корисні копалини і розробляють родовища. Зараз підприємства цього сектору платять у бюджети місцевих громад лише 25% від ставки, яку встановлюють місцеві ради.
 
Також запропоновано внести зміни, які пов'язані зі сплатою акцизного податку з роздрібного продажу тютюнових виробів. 5% відповідного податку, який також йде в місцеві бюджети, зараз платять роздрібні торговці - кіоски і магазини, які продають сигарети. Законопроект пропонує перевести це зобов'язання на великих гравців - виробників і імпортерів тютюнових виробів.
Планують також скасувати мораторій на індексацію нормативної грошової оцінки земель, від якої залежать розмір податків сільгоспвиробників і орендна плата за користування землею.
 
Запропоновано ввести мінімальний податок з 1 гектара товарної с/г землі в розмірі 4,5% від вартості землі. Також хочуть обмежити відшкодування ПДВ для посередників із продажу споживчих товарів. Це має принести ще 13,3 млрд грн.
 
Документ також має звільнити від сплати ПДФО і військового збору кредитні програми 5-7-9% і Доступна іпотека.
 
Раніше Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що зміни в Податковому кодексі принесуть у бюджет до 60 млрд грн. Але зміни в Податковому кодексі не торкнуться ні бізнесу, ні фізичних осіб - підприємців.

Повернутися назад