Економіка > Рада заборонила використання пластикових пакетів в Україні

Рада заборонила використання пластикових пакетів в Україні


1 червня, 14:16.

Рада заборонила використання пластикових пакетів в Україні

Верховна Рада на засіданні 1 червня ухвалила у другому читанні Закон "Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України" (№ 2051-1).

 

Як повідомляє пресслужба парламенту, закон спрямований на зменшення обсягу використання в Україні пластикових пакетів, обмеження їх розповсюдження з метою поліпшення стану навколишнього природного середовища та благоустрою територій.

 

Законом забороняється розповсюдження в об'єктах роздрібної торгівлі, громадського харчування та надання послуг:

 

* надтонких пластикових пакетів;

* тонких пластикових пакетів;

* оксорозкладних пластикових пакетів.

 

Ця заборона не поширюється на біорозкладні пластикові пакети, а також на надтонкі пластикові пакети, що призначені для пакування та/або транспортування свіжої риби, м'яса та продуктів із них, сипучих продуктів, льоду та розповсюджуються в об'єктах роздрібної торгівлі як первинна упаковка.

 

Пластикові пакети, що не відповідають встановленим цим законом вимогам, підлягають вилученню з обігу.

 

Законом забороняється безоплатне розповсюдження пластикових пакетів.

 

Також визначено відповідальність за порушення вимог законодавства у сфері розповсюдження пластикових пакетів у вигляді штрафів та порядок їх накладення. Розповсюдження пластикових пакетів каратиметься штрафом від 1700 до 3400 гривень. За повторне порушення стягуватиметься штраф від 3400 до 8500 гривень.

 

Документ набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та вводиться в дію через шість місяців з дня набрання ним чинності, крім окремих його положень.

 

Нагадаємо, щороку кожен українець використовує близько 500 поліетиленових пакетів, в той час, як у ЄС цей показник наближається в середньому до 90 пакетів. Всього близько 6% від їх загального числа пізніше були направлені на перероблення.


Повернутися назад