Економіка > В Уряді хочуть скасувати пільги на проїзд у громадському транспорті

В Уряді хочуть скасувати пільги на проїзд у громадському транспорті


30 травня, 14:22.

Пільги на проїзд у громадському транспорті повинні бути монетизовані.

 

Тарифи на проїзд мають відповідати ринковим умовам. В уряді запропонували монетизувати пільги на громадський транспорт.

 

Таку думку висловив міністр Кабінету міністрів України Олег Немчінов.

 

«Від минулого року ми працюємо над тим, щоб монетизувати пільги, тому що в нас є достатньо велика кількість людей, які користуються ними. Від цього страждають і перевізники, і місцеві органи влади, і люди, які такі пільги мають», – зауважив він.

 

За словами чиновника, місцева влада кожного окремого населеного пункту повинна ухвалити найбільш прийнятне рішення щодо вартості проїзду в громадському транспорті, зважаючи на усі обставини.

 

«Якщо місцева влада бере на себе дотування того чи іншого виду транспорту, в одному з великих міст запроваджується безкоштовний проїзд в громадському транспорті для місцевих мешканців, вони повинні розуміти, що вони на плечі платників податків конкретного міста чи міської територіальної громади кладуть видатки на дотування цього транспорту», – сказав Немчінов.

 

«Якщо вони хочуть, щоб це були ринкові ціни, відповідно, вони повинні про це комунікувати з своїми громадами. На то вони і місцева влада, щоб це вирішувати», – наголосив він.

 

Водночас чиновник заявив, що переконаний у необхідності монетизації пільг на проїзд у громадському транспорті з низки причин.

 

«Є люди, які не користуються громадським транспортом, але мають пільгу, і є люди, які користуються постійно, але через обмеження перевізників, рішення місцевих рад скористатися пільговим проїздом не можуть», – зауважив він. Тому «найкращим варіантом є монетизація цих пільг і використання цих коштів на власні потреби», – підсумував Немчінов.


Повернутися назад