Економіка > В Україні хочуть врегулювати роботу ломбардів та кредитних спілок

В Україні хочуть врегулювати роботу ломбардів та кредитних спілок


19 лютого, 20:21.

У середині лютого 2021 на сайті парламенту був зареєстрований законопроект № 5065 «Про фінансові послуги та фінансові компанії».

 

До речі, одним із ініціаторів документу є Гетманцев Данило Олександрович – голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики.

 

Проблематика. У законопроєкті зазначається, що чинний Закон України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринку фінансових послуг» був прийнятий ще у 2001 році і з того часу не переглядався. Тому його положення не відповідають реаліям сьогодення, які склались на ринку фінпослуг.

 

«На даний час залишаються неврегульованими ключові правові засади діяльності небанківських фінансових установ, відмінних від страховиків та кредитних спілок, в частині їх ліцензування, вимог до діяльності та нагляду, з урахуванням диференційнованого підходу залежно від рівня ризиковості такої діяльності», – йдеться у тексті документу.

 

Що ж пропонують змінити. У законопроєкті вимагають закріпити роль та взаємозв’язок фінансових послуг із послугами, що є з ними пов’язаними – супровідними, посередницькими та допоміжними послугами. Що це за типи послуг:

 

фінансові послуги – це операція або декілька операцій з фінансовими засобами, що здійснюються в інтересах осіб, інших ніж надавач такої фінансової послуги, а також послуги, прямо визначені спеціальними законами як фінансові послуги (страхування, перестрахування, кредитування, фінансові платіжні послуги, послуги в області накопичувального пенсійного забезпечення тощо);

супровідні послуги – це допоміжні послуги та посередницькі послуги (агенти, брокери, інформаційні, інкасаторські послуги та дані бюро кредитних історій).

 

Крім того, законопроєктом пропонується:


Повернутися назад