Экономика > Як зміниться виплата субсидій восени: що потрібно знати

Як зміниться виплата субсидій восени: що потрібно знати


30 августа, 12:50.

Напередодні опалювального сезону в числі топових тем знову опинилася тема субсидій. Уряд в черговий раз вніс ряд змін в правила отримання належних грошей, а команда президента анонсувала зміну критеріїв для призначення субсидій.

 

14 серпня Кабмін вніс зміни до Порядку призначення житлових субсидій. Критерії для нарахування субсидій залишилися колишніми. А ось в порядку виплат монетизованих субсидій відбулися деякі зміни.

 

По-перше, тепер отримати грошовий переказ (субсидію) можна не тільки в “Ощадбанку”, а в одному з уповноважених банків.

 

По-друге, відповідно до нового порядку, невикористані гроші на рахунках субсідіантов можуть лежати довше. Раніше було визначено, що одержувач субсидії повинен звернутися за грошовим переказом протягом місяця, інакше його повернуть на рахунок Мінсоцполітики. Тепер цю норму вилучили. Але уточнили, що залишки коштів, які були на рахунках, відкритих спеціально для отримання субсидій, станом на 1 червня, можуть там лежати до 20 грудня. Якщо ж протягом цього часу люди не звернуться за ними, протягом двох робочих днів вся невикористана сума буде повернута на рахунок Мінсоцполітики.

 

Згідно з постановою Кабміну, ці нововведення набудуть чинності з 1 жовтня. Втім, не виключено, що на той час правила нарахування та виплати субсидій перепишуть ще раз.


Вернуться назад