Экономика > Стало відомо, яку абонплату українці платитимуть за всю комуналку

Стало відомо, яку абонплату українці платитимуть за всю комуналку


25 августа, 21:37.

Нещодавно в Україні почала діяти нова редакція головного комунального закону – "ПРО ЖКП". Серед багатьох нововведень – абонентська плата. Це фіксований платіж, який щомісяця потрібно віддавати за можливість користуватися послугою. Абонплату призначили на все, крім газу та електроенергії. Для цих послг діє інший закон.

 

Українці повинні щомісяця вносити абонплату за воду (гарячу і холодну окремо), опалення і вивезення сміття. Ці гроші, згідно із законом, повинні забезпечувати обслуговування мережі, компенсувати встановлення лічильників і т. д. 

 

Отже, у першому варіанті формули Мінрегіонбуд прив'язав абонплату до мінімалки. На даний момент вона становить 4173 грн. Але після втрутилося Міністерство соціальної політики. 

 

"Плата за абонентське обслуговування – платіж, який споживач сплачує виконавцю комунальної послуги для відшкодування витрат, пов'язаних з укладенням договору, здійсненням розподілу обсягу спожитих послуг між споживачами і справлянням плати за спожиті комунальні послуги", – йдеться в законі.

У сумі ж абонплата за всі комунальні послуги може скласти до 98,6 грн в місяць. Але її можна і не платити, правда для цього доведеться, як мінімум, познайомитися зі своїми сусідами.

 

Але це залежить від форми договору з постачальником. Якщо підписати колективний, то внески постачальнику можна не платити. Якщо цей шанс проігнорувати, з кожним автоматично підпишуть індивідуальний договір.

 

І головна різниця в тому, що за індивідуальним договором доведеться платити абонплату на все, крім електроенергії та газу. 

 

Щоб не платити зайвого, в першу чергу необхідно познайомитися з сусідами. Далі – провести збори і створити ОСББ.


Вернуться назад