Економіка > Стало відомо, який продукт рекордно подорожчав

Стало відомо, який продукт рекордно подорожчав


23 червня, 12:04.

На ринку ранньої білокачанної капусти вперше за останній тиждень знизилися ціни. 

 

За даними моніторингу "Інфо-Шувар", білокачанну капусту вже пропонують по 10-15 грн/кг, тоді як ще в понеділок ціни іноді досягали позначки 17-18 грн/кг. 

 

Проте, білокачанна капуста все ще залишається найдорожчою позицією в сегменті овочів в поточному сезоні.


До того ж, ціна на капусту досі є рекордно високою.

 

Останній раз рекорд за цінами в цей період був встановлений в середині червня 2015 року, правда, тоді капусту продавали в кілька разів дешевше ніж зараз: по 3 – 3,5 грн/кг.

 

Як відомо, на початку червня найбільше подорожчали м’ясо, яйця. Про це повідомив директор асоціації постачальників торгівельних мереж Олексій Дорошенко.

“Дані Державної служби статистики свідчать, що капуста подорожчала на 4 гривні або 42%. Яйця на 3,5 гривні за десяток або 34%. Також зросли в ціні на м’ясні вироби: свинина – на 3,5 гривні, яловичина – 1,8, сало – на 1,4 гривні. Відтепер, середня ціна свинини по Україні складає майже 91 гривню за кілограм, яловичини – 102, сала – 43,5”,

Цибуля подорожчала на 1,4 грн, соняшникова олія, рис – 40 коп. Гречка подешевшала на 60 коп, вершкове масло – 1 грн.

“При таких темпах зростання цін на продукти можливе підвищення заробітних плат, анонсоване урядом, зможе лише компенсувати подорожчання. І ніяк не вплине на рівень реальної купівельної спроможності. Значне зростання цін на продукти торік відбулось напередодні експерименту щодо скасування державного регулювання цін на соціальні продукти, а також під час його дії. Травневе подорожчання та за перші десять днів червня говорять про ту ж тенденцію – держава усувається від виконання своїх функцій”, – додав Олексій Дорошенко.


Повернутися назад