Економіка > Восени пенсії підвищать і скасують їхнє оподаткування

Восени пенсії підвищать і скасують їхнє оподаткування


19 червня, 14:33.

Президент України Петро Порошенко доручив уряду восени підвищити пенсії, скасувати їх оподаткування, а також скасувати всі обмеження для працюючих пенсіонерів.

 

Про це повідомляється на сторінці президента в Twitter.

 

«На Нацраді реформ доручив уряду восени цього року підняти пенсії, скасувати оподаткування пенсії і всі обмеження для працюючих пенсіонерів», - йдеться в повідомленні. 

 

За словами Порошенка, осучаснення пенсій дасть можливість підвищити їх для найбільш незахищених верств населення.

 

Додамо, прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що з 1 жовтня мінімальна пенсія зросте до 1373 грн.

Про це він сказав під час зустрічі з представниками регіональних ЗМІ «Урядова пенсійна реформа: відновлення соціальної справедливості», передає кореспондент Громадського.

«80% пенсіонерів живуть на мінімальну пенсію. Це виклик для всіх нас, на який ми маємо дати чітку відповідь», — сказав Гройсман.

Останній раз перерахунок пенсій, за його словами, робили у 2012 році, однак він був аналогічним до перерахунку 2007 року.

В рамках пенсійної реформи уряд також пропонує запровадити єдині правила визначення розмірів пенсійних виплат і підвищити пенсії у разі здійснення осучаснення зарплати до 3764,40 грн.

Також планується забезпечити бездефіцитність пенсійного фонду у середньостроковій перспективі, запровадити гнучкий коридор пенсійного віку (60-65 років), запровадити можливості компенсації відсутності страхового стажу, скасувати особливі умови виходу на пенсію (призначення пенсій за вислугу років здійснюватиметься лише для військовослужбовців).

З 1 січня 2018 року уряд планує скасувати право на призначення пенсій за вислугу років для працівників освіти, охорони здоров'я, соціального захисту та інших.

Щодо людей, які проживають на тимчасово окупованих територіях, то пенсійна реформа торкнеться їх в тому випадку, якщо вони сплачуватимуть податки в Пенсійний фонд, зазначив Гройсман.

Як відомо, МВФ та Світовий Банк схвалили урядовий законопроект


Повернутися назад