Економіка > Страховий стаж в Україні: Рева запропонував зміни

Страховий стаж в Україні: Рева запропонував зміни


17 червня, 09:49.

Кабінет міністрів України розгляне можливість перенесення термінів збільшення мінімального страхового стажу з 15 до 25 років з 1 січня 2018 року на 1 січня 2020 року.

 

Про це повідомив міністр соціальної політики України Андрій Рева. "Це пропозиція, щоб дати людям можливість адаптуватися, і вона буде внесена як пропозиція на Кабмін, і вона буде розглянута", – сказав Рева журналістам після засідання Національної ради реформ у п'ятницю в Києві. 

Рева додав, що таким чином буде перенесена вся схема підвищення мінімального страхового стажу для виходу на пенсію з 25 до 30 років протягом 2020-2030 років.

 

Зазначимо, раніше повідомлялося, що Міністерство соціальної політики пропонує запровадити квоти для робітників, які є старшими за 45 років, оскільки більшість роботодавців відмовляється брати таких людей на роботу.

Таку заяву зробив міністр соціальної політики Андрій Рева на парламентських слуханнях про пріоритетність дотримання страхових принципів під час реформування пенсійної системи.

"Давайте внесемо до закону дуже просту правку, як у нас існує квота на інвалідів: давайте зобов'яжемо роботодавців не менше 4-5% мати людей після 45 років", – зауважив він.

Також чиновник підкреслив, що у органів влади існує інструментарій перевірки виконання роботодавцями цієї норми.

"І, якщо людина буде скаржитися, приходити до нас і говорити, що його не беруть на роботу під будь-якими приводами, значить, ми повинні мати інструментарій вплинути на ситуацію", – наголосив міністр.

Крім того, ресурс зауважив, що під час слухань деякі фахівці відзначили, що однією з перешкод для запропонованого урядом підвищення мінімального страхового стажу з 25 років до 35 років і можливого терміну виходу на пенсію з 60 на 65 років є небажання роботодавців брати людей передпенсійного віку на роботу.


Повернутися назад