Економіка > Кому скасують податок на пенсію

Кому скасують податок на пенсію


14 червня, 20:34.

Скасування податку на пенсії для працюючих пенсіонерів, яку планується провести в рамках пенсійної реформи, торкнеться півмільйона українських громадян.

 

 Про це заявив заступник голови правління Пенсійного фонду (ПФ) Владислав Машкін

 

"Питання скасування торкнеться близько півмільйона осіб, тобто це люди, які є пенсіонерами і працюють одночасно, – їм виплачується пенсія на рівні 85% від призначеного розміру, але не менше, ніж півтора розміру прожиткового мінімуму", – зазначив він.

 

Машкін також підкреслив, що можливе скасування відповідної норми законодавства безпосередньо на бюджет Пенсійного фонду "критично не вплине".

 

Як відомо, раніше Міністр соціальної політики Андрій Рева заявив, що зростання пенсій не призведе до зростання інфляції.

"Підвищення пенсій відбуватиметься не завдяки інфляційним грошам, а за рахунок додаткових надходжень коштів з економіки, тому ні про яку інфляцію мова йти не може", – сказав Рева.

 

За словами міністра, Уряду вдалося уникнути зростання інфляції завдяки продуманим крокам, які були зроблені в минулому році та стали підготовкою для проведення пенсійної реформи.

 

"Саме тому спочатку було ліквідовано прив’язку мінімальної зарплати до прожиткового мінімуму, і вже після того піднято розмір зарплат, що забезпечило необхідний ресурс для підвищення соціальних виплат та дозволило прогнозувати перерахунок пенсій", – пояснив Андрій Рева.

 

Урядовець також акцентував увагу на активній детінізації економіки після збільшення розміру мінімальних зарплат та проведення змін у трудовому законодавстві.

 

"За 4 місяці з початку року заробітна плата в Україні зросла на 37 відсотків, на 45 відсотків зросли доходи місцевих бюджетів від податку на доходи фізичних осіб, а станом на 1 травня Пенсійний фонд отримав понад план 7,9 мільярда гривень, що дозволяє очікувати надходження необхідної суми для підвищення пенсій. Це означає, що не потрібно дотувати зростання пенсій з бюджету, – це будуть власні надходження Пенсійного фонду", – резюмував міністр.


Повернутися назад