Економіка > Японці вчать Захід, як потрібно давати кредити Україні

Японці вчать Захід, як потрібно давати кредити Україні


18 червня, 21:07.

Ви помітили чим відрізняються кредити Заходу від кредитів Японії? Недавно прем'єр-міністр Сіндзо Абе продемонстрував це в Києві.

 

Японці не просто дали українцям гроші, а під конкретний проект, реалізацію якого вони, будьте впевнені, проконтролюють. 1,1 мільярда доларів на модернізацію Бортницької станції аерації під Києвом - щоб столицю гівном НЕ залило, а загроза там серйозна.

 

І якщо японці сказали, що модернізація варто 1,1 мільярда - так воно і є.

 

Це не перша допомога Японії, вони вже давно точково допомагають українцям. Приміром, ще до війни, давали гроші на порівняно невеликі проекти на Донбасі - щоб котельню модернізувати або школу відремонтувати з урахуванням енергозберігаючих технологій, аж до сонячних батарей на даху. І контролювали всі етапи, до завершення робіт.

 

Давати гроші українському уряду просто так не можна. Нажаль... 

 

Європейські та американські мільярдні кредити лише заохочують корупцію, про яку європейці і американці чудово обізнані. Але все одно гроші дають, не вимагаючи виразного звіту. Так надходять не друзі українського народу, а друзі українських чиновників.

 

Чому дають?

 

Розмірковувати на цю тему можна довго, адже корупція і відкати не чужі й нашим західним партнерам. І у банків свої інтереси. У будь-якому випадку, ці гроші з часом все одно чудесним чином повертаються до Європи і США у вигляді капіталу українських чиновників, яких потім можна подоїти або просто - нехай живуть і тримають гроші в потрібному місці. Український народ все одно буде десятиліттями горбатитися, виплачуючи відсотки - банкіри залишаться задоволені. З Росією та ж історія, їм точно так само гроші давали.

 

А японці інші. Прекрасно розуміють з ким мають справу, не надають нашим чиновникам притулок у своїй країні і не дають їм зайвої можливості для злодійства. Напевно, у них якісь свої поняття про добро і зло, про честь і справжню дружбу.

 

Крім того, японці наші реальні союзники, а не вічно стурбовані путінські підстилки, яких повно в Європі. У нас з Японією спільний ворог і схожі проблеми з цим ворогом - територіальні.

 

Недавно в Україну приїхав ще один друг - прем'єр Канади Стівен Харпер. Він глава єдиного в світі проукраїнського уряду. Навіть в Україні такого уряду немає, а в Канаді - є.

 

І Харпер, прошу зауважити, теж воліє допомагати українцям не безконтрольними грошима, а надсилає літаки з усякими полезностями для армії. Це вірна ознака того, що Харпер - друг українського народу.

 

Не так вже й багато у нас справжніх друзів...


Повернутися назад