Економіка > Нові тарифи на комуналку: що і як подорожчає (ІНФОГРАФІКА)

Нові тарифи на комуналку: що і як подорожчає (ІНФОГРАФІКА)


6 травня, 10:55.

Вжевсерединітравняукраїнціотримаютьплатіжки закомпослуги, розрахованіза новими тарифами.
Газета Сегодняпідготувалаінфографіку, яканаочнопоказує, що, колиінаскількиподорожчає.
Незважаючина те, щоНацкомісіяз регулюванняенергетикиікомунальнихпослугпереносила термінивступув силу деякихновихрозрахунків, водата опаленняв Україніспочаткудорожчали зквітня, апотімзтравня.
Урахункахза квітеньвже за більш високою ціноюукраїнціоплатятьдвіпозиції: газіелектроенергію.

Підвищення цін на світло невелике — якщо економити, то переплата, порівняно зі старими тарифами, складе всього 18% (було 30,84 коп/кВт-год, з квітня стало 36,6). Але за кожен 101-й і більше кіловат-годину доведеться викласти не 42 коп., як було раніше, а 63 — тут зростання становить 50%. А норми споживання при цьому скоротили наполовину: якщо до квітня можна було спалити задешево 150 кВт-год, то тепер — лише 100.
Тут важливо врахувати, що тариф у 63 коп/кВт-год діє лише до 600 кВт-год, понад доведеться платити вже 1,41 грн (було до 800 кВт-год і 1,34 грн). Також скасовано пільги для власників електроплит: до квітня вони платили по 23,7 коп. за перші 250 кВт-год і 32,2 — від 250 до 800, а тепер будуть платити, як всі.
Зате їх не торкнеться подорожчання газу. А там тариф набагато вище: якщо до квітня для тих, у кого немає квартирних лічильників газу (а таких, за даними НКРЭКУ, більше 90%), він був всього 1,3 грн за куб. м, який примножувався на умовну норму в 6 куб. м з члену родини (реальне споживання у тих, хто має лічильники газу вдвічі нижче), і виходило 7,8 грн/міс., з квітня тариф став 7,2 грн/куб. м, або за 43 грн з кожного, хто зареєстрований в квартирі. Тобто зростання — у 5,5 разів.
З травня, з одного боку, не треба буде платити за опалення, з іншого, — подорожчає вода. У Києві холодна — на 37%, гаряча — на 60%, а в інших містах — на 4-100%. В результаті сума столичних платіжках за травень зменшиться на 14% порівняно з квітнем, але якщо б вода не дорожчала, здешевлення склало б 21%.
Стабільними ці тарифи залишаться до вересня — в цьому місяці знову подорожчає світло: при споживанні до 100 кВт-год/міс. — до 45,6%, або на 24%. А от зростання платежів "по повній" — вдвічі порівняно з квітнем, і в 2,3 рази в порівнянні з травнем, буде з нового отопсезона — коли в рахунках знову з'являться суми за опалення, яке подорожчало з травня на 72%.

 

 


Повернутися назад