Економіка > Ввізним митом не обклали лише «гібридні» та російські автомобілі (відео)

Ввізним митом не обклали лише «гібридні» та російські автомобілі (відео)


19 лютого, 17:26.

Від новини про скасування ввізного мита на гібридні автомобілі пересічні українці не в захопленні. Адже такі автівки надто дорогі, тож про цей транспорт більшості залишається хіба що мріяти. А от на 90% популярних імпортних машин мито залишили незмінним. Водночас на автівки з Росії – країни, з якою ми воюємо, податку немає.

Про це йдеться у сюжеті журналіста телеканалу ZIK Наталії Пиртик.

 

Малотиражні гібриди, які везуть до нас з-за кордону, знову потрапили під дію урядових пільг. Від сплати звільнили власників машин із бензиновим та електричним приводом і об’ємом двигуна від 1 до 2,2 літра.

 

«Вони показують, що нібито йдуть нам назустріч. На сто автомобілів ми скасували мито, а на 200 тисяч ввели. Це мені нагадує, коли людину придушили, а потім трішки відпустили і кажуть: тобі ж вже легше дихати», – обурюється голова Всеукраїнської асоціації автомобільних імпортерів і дилерів Олег Назаренко.

 

Гібридні машини дорожчі від звичайних у чотири рази. Автодилери додають: не факт, що ці авто будуть дешевшими навіть після того, як закон набуде чинності.

 

«Чесно кажучи, я не розумію цього закону до кінця. Не знаю, чи справді автомобілі подешевшають, чи у Києві щось зараз придумають і при розмитнені вони, нібито, будуть дешевшими, але при обліку стануть дорожчими», – розмірковує директор одного із автосалонів Роман Дмишко.

 

Тим часом експерти автомобільного ринку дивуються, чому в Україні діють мита на європейські, а не російські машини.

 

«Вони ввели спецмито на автомобілі, на ринку яких 90%, а скасували на «гібриди», яких до нас ввозиться, можливо, на рік штук сто. На «гібриди» скасували спецмито. І що українці мають зараз радіти, бо «Порше Панамера» стане трішки дешевшою», – дивується Олег Назаренко.

 

У свою чергу депутати запевняють: скасування мита на малолітражні машини з бензиновим і електричним приводом – це лише перший крок.

 

«Замість того, щоб зняти мито в одному напрямку, набагато краще буде зняти середину мита, щоб держава не втрачала і щоб не було маневру до різних схем. Не можна скасовувати мито лише в одному напрямку, слід знімати пропорційно – і з легкових, і з вантажних автомобілів», – пояснює голова транспортного комітету Верховної Ради Ярослав Дубневич.

 

Варто зазначити, що в Україні мита на гібридні автомобілі скасовують не вперше. Схожа історія була за часів Азарова. Саме він 15 березня 2013-го року запровадив спецмито на гібридні машини. Та вже за рік, 11 квітня 2014-го, міністерство торгівлі скасувало це рішення. Тоді такий крок експерти пов‘язували із тим, що МВС саме одержувало від Японії 1200 гібридних автівок. Машини дістались українським міліціонерам безкоштовно, згідно з кіотським протоколом. Коли правоохоронці отримали автомобілі, мито на гібриди поновили.

 

Джерело: ZIK


Повернутися назад