Як вимоги МВФ вплинуть на тарифи в Україні

Українська влада в обмін на черговий транш МВФ обіцяє підняти тарифи на газ та опалення до рівня ринкової вартості. Нововведення запровадять із травня 2022 року.

 

Якби його запровадили зараз, то за опалення квартири у 50 кв. метрів довелося б платити близько 7500 гривень, а вартість газу зросла до 45 гривень за куб.

 

Експерт у сфері ЖКГ Олег Попенко у Facebook обурюється такою перспективою. Він зазначає, що опалення квадратного метра житла подорожчало б із 38 до 150 гривень. Зазначимо, що це завдяки меморандуму з МВФ, щоб Україна змогла отримати ще один кредитний транш.

 

На даному етапі з МВФ домовилися, що ціни залишаться незмінними до 1 травня 2022 року. Після травня є три сценарії розвитку ситуації.

 

  1. Ціни на газ у Європі залишаться на поточному рівні або зростатимуть. Українці будуть змушені платити більше за газ, гарячу воду та опалення.
  2. Вартість газу знизиться і навіть за ринкових цін цифри у платіжках істотно не зміняться
  3. Влада зможе переглянути умови меморандуму, щоб не підвищувати ціни на послуги ЖКГ.

 

Що передбачає меморандум

 

Меморандум передбачає зростання тарифів вище за собівартість, але субсидії збережуть. У документі йдеться, що у разі підвищення цін на газ та опалення будуть виділені додаткові кошти, щоб незахищені верстви населення отримували субсидії.

 

За борги з комуналки штрафуватимуть. Зараз влада працює над інструментами, які дозволять стягувати заборгованість із домогосподарств.

 

Тарифи на газ не стримуватимуть і переглянуть ціну на опалення. Згідно з меморандумом, Україна зобов’язується не обмежувати вартість газу, а також гарантує, що ціни на тарифи формуватимуться за ринковим тарифом. Також влада гарантує, що місцеві органи влади переглянуть тарифи на опалення.

Оцініть статтю: 
Знайшли помилку в тексті? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter


ЧОЛОВІЧИЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖІНОЧИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВИНИ ВІД ПОРТАЛУ ГОНЕВА.НЕТ


НОВИНИ СВІТУ КІНО