Європа призупинила процес сертифікації ''Північного Потоку-2''

Причина тимчасової зупинки сертифікації “Північного потоку-2” – юридична. Про це повідомило Федеральне агентство мереж Німеччини.

 

Як ідеться в повідомленні, Федеральне мережеве агентство Німеччини може сертифікувати газогін тільки через юридичну особу, зареєстровану у ФРН, тоді як оператор російського газогону Nord Stream 2 AG – це юридична особа з реєстрацією у Швейцарії.

 

У Європі на тлі інформації про призупинення сертифікації «Північного потоку-2» Федеральним мережевим агентством Німеччини спотова вартість «блакитного палива» підскочила вище 1 тисячі доларів за тисячу кубічних метрів.

 

Сьогодні, 16 листопада, вартість грудневого ф’ючерсу на TTF на біржі ICE Futures досягла 88,9 євро за МВт-годину, або 1046 доларів за тисячу кубів.

 

Здорожчання природного газу у ЄС триває другий день поспіль після того, як російський «Газпром» відмовився бронювати на грудень додаткові потужності для транспортування палива через територію Україну та газогону «Ямал-Європа».

 

Напередодні, 15 листопада, у Європі через такі дії «Газпрому» вартість газу підвищилась до 962 доларів за тисячу кубів.

 

Раніше повідомлялось, що у «Нафтогазі» підрахували втрати від запуску «Північного потоку-2». Витрати від експлуатації російського газопроводу становитимуть рівносильну 1,5% ВВП країни суму.

 

Тобто близько 2 мільярдів гривень Україна втрачатиме, якщо «Північний потік-2» таки вирішать запустити.

 

Нагадаємо, Велика Британія закликала країни Європи бойкотувати «Північний потік-2». Так, міністр закордонних справ Британії звернулася до країн Європейського союзу із закликом звернути увагу на ситуацію із залежністю від Росії, зазначивши, що сертифікацію «Північного потоку-2» необхідно заблокувати.

Оцініть статтю: 
Знайшли помилку в тексті? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter


ЧОЛОВІЧИЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖІНОЧИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВИНИ ВІД ПОРТАЛУ ГОНЕВА.НЕТ


НОВИНИ СВІТУ КІНО