''Нафтогаз'' домігся участі в сертифікації ''Північного потоку-2''

Федеральне мережеве агентство Німеччини (BundesNetzAgentur, BNetzA) допустило НАК "Нафтогаз України" до процедури сертифікації дочірньої компанії російського "Газпрому" Nord Stream 2 AG у якості незалежного оператора газопроводу "Північний потік-2".

 

Про це повідомляє голова правління "Нафтогазу" Юрій Вітренко. 

 

"Сьогодні німецький регулятор BNetzA схвалив запит "Натфогазу" на участь у процедурі сертифікації Nord Stream 2 AG. Національна компанія вітає це рішення, адже тепер регулятор повинен враховувати нашу позицію та аргументи у процесі сертифікації", – зазначив Вітренко.

 

Він додав, що це також дасть змогу дізнатися про аргументи Nord Stream 2 AG, що означатиме більшу прозорість процесу.

 

"Це важливо, адже саме BNetzA остаточно визначить, чи буде трубопровід "Північний потік-2" введено в експлуатацію та за яких умов", – наголосив Вітренко.

 

Очільник "Нафтогазу" нагадав, що українська компанія наполягає на тому що "Північний потік-2" не може бути сертифікованим без його повної відповідності європейському і міжнародному законодавству. Зокрема, щоб оператор "Північного потоку-2" був повністю незалежний від "Газпрому" і щоб треті сторони отримали доступ до цього газопроводу по всій його протяжності.

 

"Відповідно до законодавства BNetzA може прийняти рішення щодо сертифікації оператора "Північного потоку-2" до 8 січня 2022 року і ми сподіваємося, що наші аргументи у цьому процесі будуть почуті і враховані", – додав Вітренко.

 

Нагадаємо, на початку вересня Федеральне мережеве агентство ФРН (Bundesnetzagentur, BNetzA) отримало документи на сертифікацію дочірньої компанії російського "Газпрому" – Nord Stream 2 AG – у якості незалежного газотранспортного оператора. Розгляд документів та ухвалення рішення займе до чотирьох місяців. Потім рішення має бути передано до Єврокомісії. 

Оцініть статтю: 
Знайшли помилку в тексті? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter


ЧОЛОВІЧИЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖІНОЧИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВИНИ ВІД ПОРТАЛУ ГОНЕВА.НЕТ


НОВИНИ СВІТУ КІНО