Облгази хочуть рекордно підняти плату за розподіл газу

Українські облгази мають намір рекордно підняти плату за розподіл газу.

 

У декількох областях тариф може вирости з 1,5-1,7 грн до майже 9 гривень. Це приблизно стільки ж, скільки коштує саме блакитне паливо у більшості постачальників. В середньому ж по країні тариф хочуть підняти з нинішніх 1,44 грн до 4,14 грн за кубометр.

Хто та як хоче підняти тариф?

 

Інформацію про проєкти тарифів та їхні обґрунтування облгази почали публікувати на своїх сайтах в середині жовтня. У двох компаній цих даних знайти не вдалося, як і не вдалось додзвонитися до них напряму. Також у ДП «Кременецьке УПРГ» повідомили, що вони зараз переглядають фінансовий план, тож проєкт тарифу оприлюднять 23 жовтня.

Варто відзначити, що у багатьох компаній оголошення про те, що йде підготовка та обговорення нових тарифів, подані не в загальній стрічці новин, а досить неявно – вони глибоко «закопані» у розділах.

 

Це не суперечить вимогам законодавства, але дуже звужує можливості громадськості дізнатися про запропоновані зміни. Споживачам, які захочуть ознайомитися з цією інформацією, радимо шукати її через гугл за запитом «назва вашого облгазу тариф на розподіл 2022».

 

Після оприлюднення проектів тарифів облгази зобов’язані проводити відкриті слухання щодо змін у тарифах (частина компаній вже відзвітувала про їхнє проведення).

 

На них, всі бажаючі (у тому числі будь-які споживачі) теоретично можуть вносити свої зауваження та пропозиції. Інформація про дату, час та місце проведення обговорень облгази вказують на своїх сайтах.

 

Найбільше хочуть підняти тарифи дві компанії – Луганськгаз (з 1,55 грн до 8,41 грн) та Уманьгаз (з 1,78 грн до 8,91 грн). У 2022 році вони хочуть брати зі споживачів на понад 400% більшу плату.

 

Також Одесагаз хоче підняти тариф на 438% – з 0,84 грн до 4,52 грн. Мешканцям Києва (Київгаз) тариф за розподіл газу пропонують підняти з 0,31 грн до 0,83 грн (зростання на 168%), а Київоблгаз для мешканців Київської області – з 1,45 грн до 3,38 грн.

 

Дніпрогаз для своїх клієнтів планує зростання тарифів з 0,93 грн до 2,80 грн. Через це тариф може стати навіть більшим, за тариф Дніпрооблгазу (передбачається зростання з 1,17 грн до 2,41 грн). Лубнигаз, який прославився у січні 2020 року «газовими бунтами» та помилками у платіжках, хоче підняти тариф майже в два рази – з 1,79 грн до 3,49 грн. Найменше хочуть підняти тарифи Газопостачсервіс (на 22%), НГХП «Сірка» (на 39%), Кіровоградгаз (на 61%), Шепетівкагаз (на 72%) та Лубнигаз (на 96%).

 

В проєктах усіх інших компаній зростання тарифів передбачається в рази вищим.

 

Хочуть підняти тарифи на розподіл на 100% та більше: Дніпропетровськгаз, Хмельницькгаз, Рівнегаз, Київоблгаз, Сумигаз, Івано-Франківськгаз, Львівгаз, Житомиргаз, Закарпатгаз, Вінницягаз, Чернігівгаз, Криворіжгаз, Київгаз, Тернопільгаз, Волиньгаз, Запоріжгаз.

 

Хочуть підняти тарифи на розподіл на 200% та більше: Дніпрогаз, Полтавагаз, Коростишівгаз, Маріупольгаз, Миколаївгаз, Кременчукгаз, Тернопільміськгаз, Черкасигаз, Донецькоблгаз, Чернівцігаз, Харківгаз, Гадячгаз, Херсонгаз, Мелітопольгаз, Тисменицягаз.

 

Хочуть підняти тарифи на розподіл на 300% та більше: Харківміськгаз; Хочуть підняти тарифи на розподіл на 400% та більше: Уманьгаз, Одесагаз, Луганськгаз.

Оцініть статтю: 
Знайшли помилку в тексті? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter


ЧОЛОВІЧИЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖІНОЧИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВИНИ ВІД ПОРТАЛУ ГОНЕВА.НЕТ


НОВИНИ СВІТУ КІНО