Підвищення пенсії з 1 березня відбудеться не для всіх

Кабінет міністрів прийняв постанову про індексацію пенсій в Україні з 1 березня на 11% — але є ряд категорій пенсіонерів, на яких підвищення не поширюється.

 

Як повідомлялося, перерахунок буде проведений для тих, хто отримує пенсії:

 

 — за віком;

 — за інвалідністю;

 — у зв’язку з втратою годувальника;

 — за вислугою років (медпрацівникам і вчителям, чий стаж становить не менше 30 років роботи за професією).

 

Кого не торкнеться індексація пенсій з 1 березня

 

1. Пенсіонери, які вийшли на пенсію з 1 січня 2021 року не отримають перерахунок, оскільки мова йде про індексацію пенсій за 2020 рік.

2. Не можуть розраховувати на доплату ті, хто отримують максимальну пенсію — на даний момент 10 прожиткових мінімумів, або 17 690 грн.

3. Колишні держслужбовці, які отримують пенсію за особливою формулою (70% середньої зарплати за останні 5 років) — у випадку, якщо розмір їх пенсії перевищує розмір пенсії за віком.

4. Військові пенсіонери.

 

На останній категорії зупинимося докладніше.

 

Пенсія для військових пенсіонерів (І прирівняних до них осіб) нараховується в Україні за окремою, досить складною методикою.

 

В Україні передбачено три види пенсійного забезпечення військовослужбовців:

 

 — за вислугу років (призначається особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, за наявності вислуги на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ і державної пожежної охорони, служби в Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податкової міліції, Державної кримінально-виконавчої служби України);

 

 — пенсія по інвалідності (призначається військовослужбовцям у разі встановлення інвалідності в період проходження військової служби або в інших встановлених законодавством, випадках);

 

 — пенсія в разі втрати годувальника (призначається непрацездатним членам сімей військовослужбовців в разі смерті особи, яка мала право на пенсію).

 

Розмір пенсії для осіб, звільнених з військової служби, розраховується індивідуально і залежить від окладу військовослужбовця в період виконання посадових обов’язків, його звання, строку служби, виду і місця несення служби.

 

Але в якості бази при нарахуванні пенсії військовим пенсіонерам беруться зарплати діючих військових тих же (або подібних) категорій. Тобто, військові пенсії необхідно перераховувати одночасно з підвищенням грошового забезпечення діючих військовослужбовців.

 

Проблема в тому, що в 2020 році грошове забезпечення діючих військових не підвищувалося — отже, і на підвищення пенсій формально чекати не доводиться.

 

Раніше пенсії військовим підвищувалися директивно — постановою Кабінету міністрів (наприклад, у 2019 і 2020 роках).

 

Зараз же Верховна Рада розглядає законопроект № 2141 про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, покликаний системно врегулювати це питання. Він поки що пройшов лише перше читання в парламенті - 3 грудня 2020 року (хоча зареєстрований був ще у вересні 2019 року).

 

Цей законопроект передбачає, що максимальна пенсія військовослужбовців у відставці буде підвищена з 70 до 90% від діючого грошового забезпечення військовослужбовців на відповідних посадах.

 

У пояснювальній записці до законопроекту сказано, що норма про 70% діє з 2016 року, і це створює дискримінацію в пенсійних виплатах між військовими пенсіонерами різних років.

 

За оцінкою авторів законопроекту, підвищення пенсій військовим зажадає додаткових витрат у 14,8 млрд грн на рік (на весь 2021 рік, якби пенсії підвищили з 1 січня). Згідно з розрахунками Міністерства соціальної політики, додаткові витрати складуть 2 млрд грн на місяць (24 млрд грн на рік).

Оцініть статтю: 
0
Знайшли помилку в тексті? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter


ЧОЛОВІЧИЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖІНОЧИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВИНИ ВІД ПОРТАЛУ ГОНЕВА.НЕТ


НОВИНИ СВІТУ КІНО