Усі українські банки змінять правила роботи

Українським банкам доведеться змінити основні правила роботи, підлаштовуючись під нове рішення Національного банку України. 

 

Кінець «підводним каменям» або нові проблеми?

Нещодавно Національний банк України прийняв постанову, в якому вказується, що всі банки нашої країни зобов’язані повідомляти клієнтам абсолютно будь-яку інформацію. Приховувати відомості або писати їх дрібним шрифтом категорично заборонено.

 

Мета, якої хоче досягти Нацбанк цією постановою, ясна і цілком прозора. Головне завдання – це змінити сформовану систему інформування клієнтів фінансових організацій, що роблять будь-які дії, такі як:

 

  • Складання договорів.
  • Відкриття або закриття рахунку.
  • Оформлення депозиту або кредиту в банку.

 

Випадки приховування інформації від клієнта заборонені цією постановою. Банкам забороняється використовувати дрібний шрифт, зокрема, прописувати їм інформацію про те, що депозит може бути продовжений без згоди клієнта, або що в кредит входять платні додаткові послуги. У договорах тепер також заборонено використовувати пункти і виноски, що обмежують права клієнтів, наприклад, забороняють подавати скарги або звертатися до суду.

 

Згідно з постановою Національного Банку України, банкам встановлений термін до 27 травня. Протягом цього часу вони зобов’язані повністю переробити свої договори в такому вигляді, щоб вони відповідали новим нормам і правилам. Які санкції загрожують фінансовим організаціям при невиконанні нових норм, поки що невідомо.

Оцініть статтю: 
0
Знайшли помилку в тексті? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter


ЧОЛОВІЧИЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖІНОЧИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВИНИ ВІД ПОРТАЛУ ГОНЕВА.НЕТ


НОВИНИ СВІТУ КІНО