В Україні хочуть змінити підхід до розрахування прожиткового мінімуму

Причиною реформ стало те, що встановлений прожитковий мінімум майже вдвічі менше за офіційно встановлений.

 

Кабінет міністрів схвалив проєкт закону щодо зміни системи розрахунків розмірів прожиткового мінімуму, соціальних виплат, грошових платежів, стягнень та плати за надання адміністративних послуг.

 

Зокрема, документ передбачає, що прожитковий мінімум має бути вартісною величиною для визначення основних соціальних потреб людини на мінімальному рівні. У зв'язку з цим прожитковий мінімум необхідно застосовувати для визначення мінімальної заробітної плати, мінімальної пенсії за віком, державної соцдопомоги малозабезпеченим сім’ям та інших видів допомоги, які для особи є основним джерелом доходу. 

 

Тоді як наразі в Україні прожитковий мінімум є розрахунковою величиною для визначення, як розміру соціальних виплат, так і розмірів штрафів, зборів, платежів і стягнень.

 

Новини за темою: Підвищення зарплати "бюджетникам": Скільки зароблятимуть вчителі і... чиновники

"Майже 180 норм передбачають використання прожиткового мінімуму в кримінальному, господарському, адміністративному законодавстві. Що в два рази перевищує кількість таких норм, які регулюють питання соціальних виплат (79)", - пояснили  в уряді. 

 

Таким чином, було запропоновано запровадити чотири нормативи для розрахунку таких виплат і зборів:

 

1) базова величина для соціальних виплат на дітей та базова величина для соціальних виплат населенню: для розрахунку щомісячних соціальних виплат, що встановлюються до пенсії або державної соціальної допомоги, яка виплачується замість пенсії, стипендій, аліментів, компенсаційних виплат, допомоги на догляд, а також одноразових грошових виплат (допомог);

 

2) базова величина для грошових платежів і стягнень: для розрахунку штрафних санкцій та адміністративних стягнень;

 

3) базова величина для адміністративних зборів: для розрахунку розмірів плати за надання адміністративних послуг.

Оцініть статтю: 
0
Знайшли помилку в тексті? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter


ЧОЛОВІЧИЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖІНОЧИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВИНИ ВІД ПОРТАЛУ ГОНЕВА.НЕТ


НОВИНИ СВІТУ КІНО