Зріс розмір ставок судового збору

З 1 січня 2021 року всі звернення українців до суду подорожчали. З самого початку року в країні вже діють нові ставки судового збору.

 

У повідомленні вказується, що розмір ставок судового збору визначається розміром прожиткового мінімуму для працездатних осіб, який діє на цей час. А оскільки цей показник в нашій країні збільшився, то подорожчали й судові послуги.

 

Судова влада посилається на статтю 4 закону про судовий збір. Відповідно до цієї статті судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду.

 

У повідомленні також нагадали, що з 1 січня 2021 року прожитковий мінімум на одну працездатну особу в Україні становить 2270 грн. Тому, наприклад, позовна заява в суд про вступ в права спадщини обійдеться заявникові в 1,5 ціни позову, але не менше 2270 грн і не більше 794 тис. 500 грн. Судова влада представляє сітку тарифів судового збору за різні звернення до суду.

Оцініть статтю: 
Знайшли помилку в тексті? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter


ЧОЛОВІЧИЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖІНОЧИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВИНИ ВІД ПОРТАЛУ ГОНЕВА.НЕТ


НОВИНИ СВІТУ КІНО