В Україні названо найдешевший овоч 2020 року

Напередодні Нового року несподіванно різко впала ціна на повсякденні овочі, передусім капусту. Наразі капусту можна вважати лідером за зниженням ціни поточного тижня й найдешевшим овочем минаючого року. Середньозважене падіння вартості цього овочу на гурті склало майже 40%, а ціна найдешевших гуртових партій білоголової капусти впала до рекордних 2,5 грн/кг.

 

Найбільше здешевшала червоноголова головчаста капуста українського виробництва – на 50%. Наразі її ціна на гурті не перевищує 8 грн/кг. Найдешевші пропозиції йдуть по ціні 7 грн/кг.

 

Білоголова головчаста капуста здешевшала менше: падіння ціни на неї склало 28,2% й наразі становить у середньому 3,2 грн/кг. При цьому найдешевші партії пропонують за рекордно низькою ціною – 2,5 грн/кг. Найдорожчі вартують 4 грн/кг.

 

Білоголова рання капуста традиційно дорожча. Наразі цей овоч українського виробництва коштує на гурті у середньому 9 грн/кг. Діапазон цін варіює у коридорі 8-10 грн/кг.

 

Ціна на савойську капусту впала на третину й наразі становить 10 грн/кг. На пекинську знизилася на 26%, тож її середньозважена ціна на гурті 8,5 грн/кг.

 

Найдорожче коштує цвітна капуста. Це єдиний різновид цього овочу, який не лише не здешевшав, а навіть здорожчав на 6%. На поточний момент цвітна капуста українського виробництва коштує у середньому на гурті 40 грн/кг.

 

Усі ціни надано за даними гуртового ринку “Шувар” та стосуються капусти виключно українського виробництва.

 

Що стосується виробництва капусти в Україні, то в останні роки спостерігається поступове зменшення площ під цим овочем.

Оцініть статтю: 
0
Знайшли помилку в тексті? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter


ЧОЛОВІЧИЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖІНОЧИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВИНИ ВІД ПОРТАЛУ ГОНЕВА.НЕТ


НОВИНИ СВІТУ КІНО