В Україні стартувала реформа річкових перевезень

Верховна Рада 3 грудня прийняла закон «Про внутрішній водний транспорт» робота над проектом якого велася останні кілька років цілою групою експертів. 

 

Про це у своєму Telegram-каналі  повідомив міністр інфраструктури України Владислав Криклій. Зокрема, зазначається, що закон дозволить: збільшити вантажопотік до 30 млн т на рік, покращити конкуренцію на ринку, збільшити інвестиції завдяки рівним умовам і прозорим правилам, перевести частину вантажу з автошляхів на річку, забезпечити розвиток пасажирських річкових перевезень, стимулювати суднобудування лібералізувати ринок, провести дерегуляцію галузі.

 

За словами одного з ключових експертів, який брав безпосередню участь у підготовці проекту закону — старшого проектного менеджера реформи внутрішнього водного транспорту Команди підтримки реформ Мінінфраструкутри Євгена Смуригіна, цей закон є всеосяжним та складним.

 

«Вперше за досить довгий період часу прийнято нормативно-правовий акт, який покликаний фактично легалізувати цілу галузь. Історія його написання налічує понад 10 років, а до його підготовки було залучено величезну кількість галузевих фахівців, які взяли участь у розробці ідеології та формуванні тексту законопроекту», — розповів Смуригін.

 

Прийняття цього законопроекту це лише початок шляху, а попереду –  довгий та складний процес приведення у відповідність близько 50 підзаконних актів, а також організаційні заходи, які мають відбутися в структурі центральних органів виконавчої влади, місцевої влади та державних підприємств.

Оцініть статтю: 
Знайшли помилку в тексті? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter


ЧОЛОВІЧИЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖІНОЧИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВИНИ ВІД ПОРТАЛУ ГОНЕВА.НЕТ


НОВИНИ СВІТУ КІНО