Кабмін вирішив продавати деревину за новими правилами

Нову схему реалізації деревини запровадили в Україні. Вона підкріплена постановою Кабінету міністрів від 4.12.2019 р. під назвою «Про реалізацію експериментального проекту щодо проведення електронних аукціонів з продажу необробленої деревини». Зокрема, у документі йдеться про те, що продаж лісопродукції має проходити лише на електронних торгах.

 

Під електронними торгами мають на увазі продажі на ДП «Prozorro.Продажі», ДП «ЛІАЦ», товарній біржі «Універсальна-Полісся» тощо. Серед покращень експерти акцентують увагу на прозорості та конкуренції серед покупців, завдяки чому продавці деревини можуть отримати більше грошей.

 

Також дозволений продаж бюджетним установам та населенню безпосередньо за прямими договорами з лісництвами.

 

Раніше повідомлялося про те, що лісникам зменшать податки. Відтепер рентну плату платять лісокористувачі, які заготовляють деревину і не деревні ресурси лісу.

 

Також ми писали й про те, що Україна просить допомоги у ЄС, щоб побороти корупцію в українських лісах. Майже вся українська деревина на ринку України або Європейського Союзу може бути пов’язана зі зловживанням корупцією, руйнуванням природи і порушенням екологічних стандартів. Крім того, ці продукти можуть підтримувати діяльність злочинних угруповань.

Оцініть статтю: 
0
Знайшли помилку в тексті? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter


ЧОЛОВІЧИЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖІНОЧИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВИНИ ВІД ПОРТАЛУ ГОНЕВА.НЕТ


НОВИНИ СВІТУ КІНО