В Україні хочуть вирішити проблему з “євробляхами”: що пропонують

Власники автівок на іноземних номерах погрожують поновити масові протести в Україні. Люди виступають за прийняття закону, який скасує акцизний збір на старі машини.

 

“Євробляхарі” вимагають зрівняти права вживаних автомобілів з новими, як і обіцяла чинна влада.

 

“Після попереднього закону 90% власників провели митні процедури і поставили свої авто на облік в Україні. 10% власників залишаються або принципово незгодними, або самі є організаторами громадських рухів, або ж це ті, хто не має навіть документа на право власності й фізично не може пройти всі процедури”, – розповідає член комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ніна Южаніна.

 

Зараз українці платять акциз за авто, який обчислюється за формулою: базова ставка*коефіцієнт двигуна*коефіцієнт віку автомобіля. Але крім акцизу власники повинні заплатити ще ПДВ – 20 %, митний збір – 5-10 %, збір до пенсійного фонду – 3-5 % і 1,5 % військового збору. Загалом сума виходить чималенька, а для старих авто ціна злітає в декілька разів.

 

Автори законопроєктів пропонують із 1 січня 2021 року звільнити всіх, хто ввозить в Україну новий або старий автомобіль для особистого користування, від сплати акцизного збору. Ті, хто ввіз авто до 1 травня 2020 року, зможуть також розмитнити його без акцизу до 31 грудня. Крім того, закон 3704 передбачає додаткові пільги для незахищених верств населення. Ввезти нове авто без ПДВ зможуть інваліди, багатодітні сім’ї та ветерани війни. Але це – ще не повний перелік нововведень.

 

Наступні пункти законопроєкту 3704 пропонують вже не пільги, а навпаки додаткове фінансове навантаження. Наприклад, автомобілі, ввезені на митну територію України, які не відповідають стандарту Євро-4, повинні будуть проходити щорічний технічний контроль на авторизованих сервісних технічних станціях. Схожа практика існувала до 2011 року і потім була скасована. Але якщо тоді за техогляд платили державі і ці кошти повинні були йти на ремонт доріг, то тепер на цьому зароблять приватні підприємці.

Оцените статью: 
0
Нашли опечатку в тексте? Выделите текст и нажмите Ctrl+Enter


МУЖСКОЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖЕНСКИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВОСТИ ОТ ПОРТАЛА ГОНЕВА.НЕТ


НОВОСТИ МИРА КИНО