У Нацбанку анонсували новий закон про страхування

Проект закону "Про страхування", зокрема, повинен зняти перешкоди для оформлення договорів страхування в електронній формі. Нацбанк найближчим часом представить проект нової редакції закону про страхування.

 

Національний банк України найближчим часом представить пропозиції щодо проекту нової редакції Закону України "Про страхування". Про це повідомила прес-служба Нацбанку із посиланням на директора Департаменту НБУ з нагляду за страховим ринком Ольгу Максимчук.

 

"Ми активно працюємо над оновленням нормативно-правової бази регулювання та нагляду. Тому низка положень про безвиїзний нагляд, про застосування заходів впливу, про сертифікацію тимчасових адміністраторів і особливості їх призначення, і про прозорі структури власності вже знаходяться на кінцевій стадії розробки. Положення про інспекційні перевірки перебуває на завершальному етапі обговорення з ринком. Ці документи започаткують дискусії зі страховим ринком щодо подальшого розвитку нагляду", - цитує прес-служба Масимчук.

 

Вона зазначила, що основний функціонал департаменту - це здійснення пруденційного дистанційного нагляду за страховим ринком, і його головна мета - не покарати компанії за порушення, а виявити їх потенційні ризики до того, як вони призведуть до порушення законодавства, або, принаймні, забезпечити належний супровід компанії на шляху до самостійного усунення цих порушень. "Першим кроком завжди буде діалог зі страховиком. І, повторюся, ми постараємося попереджати порушення, застосовуючи пропорційний і ризик-орієнтований підхід. Для цього будуть встановлені певні рівні дотримання вимог до платоспроможності, на які регулятор буде реагувати.

 

На першому етапі це будуть заходи раннього втручання, які звернуть увагу компанії на можливі наслідки виявлених ризиків. При цьому компанії буде надана можливість пояснити ситуацію і представити плани щодо усунення цих ризиків і поліпшення її фінансових показників", - наводяться в повідомленні слова Максимчук. Директор департаменту НБУ підкреслила, що тільки при відсутності ефективного двостороннього діалогу і продовження порушення законодавчих вимог страховиком будуть застосовуватися інші заходи впливу, передбачені законодавством. 

 

Також, за словами Максимчук, проект закону "Про страхування" повинен остаточно зняти перепони для оформлення будь-яких договорів страхування в електронній формі і взагалі надати страховим компаніям набагато більше свободи за формою і наповненням договорів. "Це розширить канали їх взаємодії з клієнтами, а більшість процесів зможе відбуватися повністю дистанційно, від оформлення договору до врегулювання страхових випадків.

 

Це, в свою чергу, дозволить оптимізувати операційні витрати і підвищить оперативність багатьох процесів страховика, що особливо актуально і важливо в період дії карантину, і буде позитивно впливати на безперервність у роботі страховиків", - наводяться в повідомленні слова Максимчук.

Оцените статью: 
0
Нашли опечатку в тексте? Выделите текст и нажмите Ctrl+Enter


МУЖСКОЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖЕНСКИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВОСТИ ОТ ПОРТАЛА ГОНЕВА.НЕТ


НОВОСТИ МИРА КИНО