Польському бізнесу бракує українських робочих рук

За даними Аналітичного центру компанії Gremi Personal, через відтік українських заробітчан польський бізнес вже почав відчувати брак робочої сили. Про дефіцит робочих рук з України заявляють на підприємствах харчової промисловості та в логістичних компаніях. Це ті галузі, які поки нарощують обсяги виробництва під час пандемії.

 

За даними посольства України в Польщі за 10 днів з Польщі в Україну повернулося понад 100 тис. українців.

 

«Це приблизно 12% українських трудових мігрантів, – стверджує генеральний директор компанії з міжнародного працевлаштування Gremi Personal Томаш Богдевич. – І сталося фактично дві хвилі виїзду. Перша хвиля була приблизно до 17 березня, друга – напередодні закриття державних кордонів України 27 березня. Багато українців в Польщі були дезінформовані, вирішили, що україно-польський кордон закривають повністю. Хоча і зараз його можна перетнути на автомобілі або пішки. Тих, хто повернувся до України, можна розділити на дві категорії. Перша – це українці, у яких закінчувалася робоча віза або хто працював по безвізу, маючи дозвіл на роботу. Друга категорія – це ті, хто залишився без роботи, а недобросовісні компанії з працевлаштування просто покинули їх, не знайшовши заміни».

 

Про ризики для галузі заявили польські будівельники. Вони порахували: кожен п’ятий український будівельник повернувся додому.

 

Відразу після закриття кордонів польські фермери звернулися до прем’єр-міністра Польщі з проханням дати можливість залишитися працівникам з України, тому що їх нестача в зв’язку з закриттям кордонів спричинить за собою «крах багатьох галузей польської економіки і може загрожувати безпеці підтримки ланцюга поставок продовольства», – йдеться в листі Польської асоціації профспілок фермерів і сільськогосподарських організацій.

 

«Ці підприємства потребують робочої сили. Відтік українців може уповільнити темпи їх роботи, тому зараз ми активно рекрутуємо українців, які залишаються в Польщі. Ті, хто виїхав з Польщі, але має намір повернутися назад, можуть це зробити. Але вони повинні пройти обов’язковий карантин, введений владою Польщі. І, як ми раніше повідомляли, наша компанія одна з перших за свій рахунок відкрила карантинні центри у Лодзі та Гданську  для прийому таких робітників», – пояснює Томаш Богдевич.

Оцените статью: 
0
Нашли опечатку в тексте? Выделите текст и нажмите Ctrl+Enter


МУЖСКОЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖЕНСКИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВОСТИ ОТ ПОРТАЛА ГОНЕВА.НЕТ


НОВОСТИ МИРА КИНО