В уряді очікують рекордно дешевий газ влітку

Влітку газ може подешевшати до 80 доларів за тисячу кубометрів, каже Оржель, що значно нижче, ніж прогнозує Нафтогаз.

 

Цього літа ціни на газ можуть впасти до рівня 80 доларів за тисячу кубометрів. Про це заявив міністр енергетики Олексій Оржель під час презентації проекту Концепції «зеленого» енергетичного переходу до 2050 року.

 

«Цього літа ми очікуємо ціни на газ на рівні 80 доларів. Це означає, що буде дуже важко приймати рішення вкладати у видобуток. Хоча всі кажуть, що якраз на цьому падінні ринку потрібно вкладати гроші. Разом з тим, багато компаній зараз заморозили свої інвестиційні проекти подальшого видобутку», — сказав він.

 

За словами міністра, сьогодні енергетичний ринок змінює фінансову модель, що робить інвестиційно привабливою генерацію електроенергії з газу.

 

«Тому при всьому бажанні підтримати і збільшити власний видобуток, у нас зараз постає інше питання, що той рівень цін на газ, дійсно, зараз робить інвестиційно привабливою саме генерацію електричної енергії з газу, чого раніше ніколи не було», — зазначив він.

 

Оржель підкреслив, що за вартістю тисяча кубометрів газу — це реальний конкурент тонни вугілля, що задає зовсім інші цінові сигнали ринку.

 

«У нас ціна за тонну вугілля повинна бути менша, ніж 1100 гривень. Газ — це реальний конкурент тонни вугілля. Тисяча метрів кубічних газу — це конкурент, і він задає зовсім інші цінові сигнали», — додав він.

Оцените статью: 
0
Нашли опечатку в тексте? Выделите текст и нажмите Ctrl+Enter


МУЖСКОЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖЕНСКИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВОСТИ ОТ ПОРТАЛА ГОНЕВА.НЕТ


НОВОСТИ МИРА КИНО