В Україні почали діяти нові правила продажу деревини

В Україні розпочався експериментальний проєкт реалізації деревини через е-аукціони. Про це повідомляє пресслужба Державного агентства лісових ресурсів України.

 

За наявною інформацією, експеримент з продажу необробленої деревини триватиме від 1 лютого поточного року до 1 березня 2021 року. Його ініціатором є Мінекоенерго, належне проведення санкціоноване постановою Кабінету міністрів від 4 грудня 2019 року.

 

 

Вирубок у лісі на Закарпатті ще не знайшли, але вже заарештували кілька сотень кубів смереки, начебто краденої в Брустурянському лісгоспі. Там на хабарі в понад 125 тисяч гривень затримали майстра лісу і провели десятки обшуків. Однак, підприємці повстали на захист лісгоспу.

 

"До цього часу підприємства Держлісагентства повністю працювали в системі електронного обліку деревини і виставляли більше половини всієї деревини на е-аукціони, на відміну від інших лісокористувачів, які все продавали за так званими "прямими договорами". При цьому, ціноутворення на таку деревинну було незрозумілим, а держава взагалі не розуміла, скільки деревини реалізовувалось іншими користувачами. Ця постанова має змінити стан справ та забезпечити прозорість ринку деревини та справедливе ціноутворення", - пояснив логіку ініціативи керівник Держлісагентства Андрій Заблоцький.

 

За його словами, користувачі мають самі визначитися з електронними майданчиками, через котрі реалізовуватимуть деревину. Заблоцький уже провів зустріч з представниками асоціацій деревообробних підприємств із цього приводу.

 

"Дія експериментального проекту не поширюється на реалізацію необробленої деревини: для задоволення потреб національної безпеки та оборони, подолання наслідків надзвичайних ситуацій, стихійних лих; відповідно до Закону України "Про публічні закупівлі"; для задоволення потреб бюджетних установ та населення на опалення; використання якої передбачено колективними договорами постійних лісокористувачів; для потреб індивідуального будівництва і ремонту будівель (для фізичних осіб)", - наголосили у пресслужбі державної установи.

Оцените статью: 
0
Нашли опечатку в тексте? Выделите текст и нажмите Ctrl+Enter


МУЖСКОЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖЕНСКИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВОСТИ ОТ ПОРТАЛА ГОНЕВА.НЕТ


НОВОСТИ МИРА КИНО