Кабмін затвердив гарантовану ціну на газ для населення

Від 27 листопада кожен українець може долучитись до спеціальної програми «Гарантована ціна на газ». Уряд запровадив страхову ціну на газ, яка буде чинною навіть у випадку, якщо ціни на цей вид палива зростуть через відсутність транзиту російського газу.

 

«Це означає, що ціна на газ у платіжках буде за розрахунком 8 грн/м3 на весь опалювальний період. Це рекордно низька ціна для опалювального сезону за останні два роки», – написав прем’єр-міністр України Олексій Гончарук у Telegram.

 

За його словами, перехід на програму – добровільний. Відмовитись від участі в ній також можливо. Гончарук запевнив, що газу Україні вистачить, адже нині запаси у сховищах рекордні – 21,7 млрд/м3.

 

У постанові про страхову ціну на газ, яку уряд ухвалив 27 листопада, також наведені розрахунки «Нафтогазу» щодо того, що ринкова ціна на газ може зрости у 1,8 раза, якщо Україна та Росія не укладуть угоду про транзит газу до Європи. Водночас, якщо договір про транзит вдасться укласти, то ціни на газ можуть сягнути свого історичного мінімуму.

 

Згодом прес-служба уряду уточнила, що згідно з умовами програми кожен споживач України (громадяни та підприємства теплокомуненерго) з 1 січня 2020 року до 1 травня 2020 року автоматично стане учасником програми. Відпускна ціна газу від НАК «Нафтогаз України» для них становитиме 6,96 грн/м3 з ПДВ (без тарифів на транспортування до домогосподарства). «Це рекордно низька ціна для опалювального сезону за останні два роки», – йдеться в повідомленні уряду.

 

Згідно з умовами програми, в усіх без винятку споживачів є вибір: залишитися в програмі, чи вийти з неї і відмовитися від гарантованої ціни до 20 грудня поточного року. У разі виходу з програми «Гарантована ціна на газ» споживач буде оплачувати газ за затвердженою місячною ціною, що складеться на ринку. Рішення про вихід з програми приймає кожен споживач індивідуально.

Оцените статью: 
Нашли опечатку в тексте? Выделите текст и нажмите Ctrl+Enter


МУЖСКОЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖЕНСКИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВОСТИ ОТ ПОРТАЛА ГОНЕВА.НЕТ


НОВОСТИ МИРА КИНО