У скільки обходиться українцям утримання депутатів

На утримання одного народного депутата щорічно держава виділяє 345 тис. гривень. Загалом же парламент коштує українському народові 1,4 млрд гривень.

 

Повідомляється, що крім зарплати держава зобов’язана надати народним обранцям низку пільг. Мова як про безкоштовне лікування, так і про компенсації за житло.

 

Закон передбачає цілий перелік вигод для народних обранців:

  • компенсація за житло тим, хто не має квартири (або будинку) в Києві — до 20 тис. гривень щомісяця;
  • до 8 тисяч гривень на проїзд. Насамперед продають квитки на будь-який вид транспорту або нардеп може скористатися автопарком парламенту;
  • довічне лікування в клініці “Феофанія”;
  • безкоштовне поховання в разі смерті депутата;
  • відпустка, тривалістю 45 днів;
  • право взяти до 30 помічників на громадських засадах (на безоплатній основі) і ще до 5 осіб – на оплачуваній основі (на них із бюджету щомісяця виділяється приблизно 50 тис. гривень).

Водночас середня щомісячна зарплата нардепів “чистими” дорівнює 30-35 тис. гривень. Окремі ж народні обранці вважають, що для ефективної роботи парламентарям потрібно збільшити оклад щонайменше до 100 тисяч гривень. А краще і зовсім до 5 тис. доларів.

 

У проєкті бюджету на 2020 рік закладено 1,4 млрд гривень на утримання українського парламенту. До цієї суми належить як зарплата депутатів, так і витрати, а також оплата роботи Апарату Ради.

Оцените статью: 
0
Нашли опечатку в тексте? Выделите текст и нажмите Ctrl+Enter


МУЖСКОЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖЕНСКИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВОСТИ ОТ ПОРТАЛА ГОНЕВА.НЕТ


НОВОСТИ МИРА КИНО