Комунальні послуги різко подорожчають

Ініційоване Нафтогазом зростання ціни на газ для промислових споживачів призведе до підвищення комунальних платежів для населення.

 

З 1 листопада Нафтогаз збільшив вартість газу для промислових споживачів з 6,5 тис. грн за кубометр до 7,7 тис. грн. Таке рішення в компанії пояснили зростанням вартості газу на європейських ринках, звідки Україна імпортує блакитне паливо.

 

Експерти прогнозують, що це підвищення позначиться в платіжках українців за гарячу воду, опалення і газ. Платежі виростуть як мінімум на 20 відсотків.

 

Про це в коментарі ІА АСПІ сказав перший заступник голови парламентського комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Олексій Кучеренко.

 

"Формула розрахунку вартості комунальних послуг побудована таким чином, що зростання цін на газ для промисловості автоматично тягне за собою подорожчання комуналки для населення", - пояснив нардеп.

 

За його словами, уряду так і не вдалося вирішити проблему зростання вартості комунальних послуг для населення, а літнє зниження ціни газу Кучеренко пояснює сезонним зниженням ціни на європейських ринках.

 

"Тільки там ціна влітку впала в два з половиною рази, а в Україні лише на 30 відсотків", - констатував він.

 

За прогнозами нардепа, комуналка виросте як мінімум на 20 відсотків і буде підвищуватися і далі, досягнувши показників минулого року, коли газ для населення коштував 8,5 тис. грн. за кубометр. Зараз для побутових споживачів він коштує 4,2-4,8 тис. грн. за кубометр.

 

При цьому Кучеренко запевняє, що подорожчання можна уникнути. Для цього досить використовувати для потреб населення український газ з націнкою в 30 відсотків.

 

Фракція "Батьківщини" в парламенті вже виступила з такою ініціативою, але за словами Кучеренка, поки безрезультатно - депутати від більшості не готові підтримати це рішення.

 

"У парламенті, швидше за все, цю норму заблокують, - припускає нардеп. - Вони хочуть вручну регулювати ринки через свою ручну комісію з регулювання енергетики та комунальних послуг".

Оцените статью: 
0
Нашли опечатку в тексте? Выделите текст и нажмите Ctrl+Enter


МУЖСКОЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖЕНСКИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВОСТИ ОТ ПОРТАЛА ГОНЕВА.НЕТ


НОВОСТИ МИРА КИНО