Стало відомо, які гроші перестануть приймати в Україні

У жовтні для українців готують одразу два грошових нововведення. По-перше, перестануть приймати копійки номіналом одна, дві та п'ять копійок. По-друге, з'явиться нова купюра.

 

Копійки можна обміняти в будь-якому українському банку їх прийматимуть до 20 вересня. А в Ощадбанку, Приватбанку та в "Авалі" - до 30 вересня 2022-го. Ті, хто не встигнуть здати монети, більше не зможуть їх використати за призначенням. Про це повідомили у Нацбанку України.

 

"Крім того, почнеться поступове вилучення з обігу монет номіналом 25 копійок. На відміну від 1, 2 і 5-ти, 25 копійок поки залишаться в готівковому обігу. Ними можна буде розплачуватися", – пояснили в НБУ.

З'явиться купюра номіналом у 1000 грн. Глава НБУ Яків Смолій, презентуючи нововведення, пояснив, що номінальні доходи українців збільшилися, гривня втратила частину своєї вартості, тому вже немає сенсу друкувати одну, дві, п'ять гривень. Вони швидко зношуються, а реальна купівельна спроможність цих купюр низька.

 

"Враховуючи зростання рівня доходів і цін, українці вже фактично не використовують монети дрібних номіналів, зате з'явилася потреба у банкноти вищого номіналу, ніж 500 гривень", – зазначає регулятор.

 

Купюри 1,2 і 5 грн служать десь близько року, підрахували в Нацбанку. Для порівняння: 500 грн, які рідше використовують і до яких дбайливо ставляться, можуть "прожити" до 8 років. Поступово "папірці" зношуються.

Оцените статью: 
0
Нашли опечатку в тексте? Выделите текст и нажмите Ctrl+Enter


МУЖСКОЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖЕНСКИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВОСТИ ОТ ПОРТАЛА ГОНЕВА.НЕТ


НОВОСТИ МИРА КИНО