Стартапи в Україні буде фінансувати держава

У листопаді минулого року Кабмін прийняв розпорядження №895-р про створення Фонду розвитку інновацій. Так Україна вирішила перейняти досвід Ізраїлю та ЄС - в цих країнах стартапи часто отримують фінансування з державних фондів.

 

За словами Володимира Гройсмана, держава виділила на створення фонду $ 15 млн. - це близько 390 млн. грн. На стартапи виділятиметься від $ 25 до $ 75 тис. Так можна буде профінансувати від 200 до 600 українських проектів.

 

Щоб отримати грант, потрібно пройти відбір. При цьому обов'язкова умова - реалізація проекту повинна зайняти не більше 24 місяців.

 

Фонд може профінансувати по грантовій програмі такі заявки:

 

- Створення прототипу.

 

- Підтвердження концепції.

 

- Розвиток бізнесу.

 

- Реєстрація прав інтелектуальної власності.

 

- Тестування і пілотний запуск інноваційних рішень або технологій.

 

- Підготовка бізнес-плану для залучення акціонерного і венчурного капіталу.

 

- Витрати на комерціалізацію продукту.

 

Запуск Фонду планують на осінь. Про це Прем'єр заявив навесні, під час відкриття Всеукраїнського фестивалю інновацій.

 

За словами українського підприємця Максима Яковера, у травні 2019 року в Україні було приблизно 1200 стартаперів, які потребують фінансування. Це означає, що за одне «місце» в фонді доведеться боротися чотирьом претендентам.

 

При цьому вливання живих грошей позначиться на індустрії тільки через кілька років. На думку Максима Яковера, перші результати інвестицій будуть помітні лише через 3-4 роки, а оцінювати роботу Фонду варто не раніше ніж через 10 років. Як показує світовий досвід, стартап проходить шлях від pre-seed до Series A від 1 до 3 років, в залежності від технологічності інновації.

Оцените статью: 
0
Нашли опечатку в тексте? Выделите текст и нажмите Ctrl+Enter


МУЖСКОЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖЕНСКИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВОСТИ ОТ ПОРТАЛА ГОНЕВА.НЕТ


НОВОСТИ МИРА КИНО