Нацбанк спрогнозував, що найбільше подорожчає в Україні

Згідно з прогнозом Національного банку, у квітні індекс споживчих цін становив 8,9%, і до кінця року він повинен зменшитися до 6,3%. Ще через рік інфляція прогнозується на рівні 5% і такою ж залишиться і в 2021 році.

 

Згідно з прогнозами регулятора, ціни на овочі, фрукти, а також молоко і м’ясо будуть зростати найповільніше. У першому кварталі зростання продуктів харчування склало 3,6%, і це втричі більше, ніж раніше очікувалося. У другому кварталі інфляція досягне 4,8%.

 

Однак прогнозується, що після збору нового врожаю зростання цін стане більш повільним, і до кінця поточного року річна інфляція в цьому сегменті складе 3,6%. У наступному році ця група товарів подорожчає ще на 3,1% і в 2021-му – також на 3%.

 

Повільне подорожчання сирих продуктів буде стримувати зростання цін на продовольчі товари з високим ступенем обробки, вважають у Нацбанку.

 

Адміністративно регульовані товари і послуги продовжать дорожчати. У першому кварталі 2019 року інфляція в цій групі виявилася на рівні 18,7%. Значну частину зростання адміністративно регульованих цін вносять подорожчання комунальних послуг і підвищення акцизу на алкогольну і тютюнову продукцію. В нинішньому році ціни на тютюнові вироби повинні зрости ще на 19%, а до 2022 року вони практично подвояться. Ціни на алкоголь також будуть підніматися на 6-9% щорічно.

 

Ціна на газ до 2019 року має досягти рівня імпортного паритету і надалі залежати не від постанов Кабінету міністрів, а від світових цін і курсу гривні.

 

Найближчим часом також будуть дорожчати послуги комунальної сфери і комунального транспорту. А от ціни на паливо зростуть лише на 3,4% в 2019 році, а в 2020 2021-му – приблизно на 5% в рік.

Оцените статью: 
Нашли опечатку в тексте? Выделите текст и нажмите Ctrl+Enter


МУЖСКОЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖЕНСКИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВОСТИ ОТ ПОРТАЛА ГОНЕВА.НЕТ


НОВОСТИ МИРА КИНО