Україні загрожує подорожчання овочів

Україні загрожує подорожчання овочів

Подорожчання в Україні тепличних овочів викликане збоєм у ланцюжку поставки з Туреччини. Це призвело до дефіциту продуктів.

 

"Проблема ще в тому, що йдеться про товари короткострокового зберігання, які не можна запасти заздалегідь і в разі виникнення дефіциту покривати його за рахунок цих запасів. Фактично, система така: виростили, поставили, продали. Якщо в цьому ланцюжку на одному з етапів виникає збій, то відразу з'являється дефіцит, який завжди призводить до підвищення ціни", - пояснив економіст Євген Олейников.

 

Головна небезпека збою поставок в тому, що він може вплинути на весь сезон продажів. Україні може загрожувати постійне підвищення ціни на овочі.

 

"Економісти говорять так: ціни не мають зворотної еластичності. Простіше кажучи, якщо вони вже виросли і споживач готовий за такі гроші купувати, як правило, їх ніхто вже не буде знижувати", - підсумував економіст.

 

В Україні аграрії активно скуповують насіння популярних сортів овочів. Зокрема йдеться про овочі "борщового набору". Сьогодні купити насіння цибулі, моркви і капусти стало складніше. Адже основні обсяги вже зарезервовані.

Оцените статью: 
0
Нашли опечатку в тексте? Выделите текст и нажмите Ctrl+Enter


МУЖСКОЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖЕНСКИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВОСТИ ОТ ПОРТАЛА ГОНЕВА.НЕТ


НОВОСТИ МИРА КИНО